Čtrnáctiletá studentka v Texasu postřelila spolužačku, sama se pak zabila

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 9. 2016 23:25
Studentka střední školy v americkém Texasu postřelila svou spolužačku a sama pak obrátila zbraň proti sobě. K události došlo ve městě Alpine, které leží necelých 200 kilometrů jihovýchodně od El Pasa. Zbraň policisté našli nedaleko mrtvého těla mladé útočnice, motivy činu ale zatím nejsou známy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

New York – Čtrnáctiletá studentka střední školy v americkém Texasu dnes postřelila svou spolužačku a sama pak obrátila zbraň proti sobě. Motiv dívčina činu je zatím podle policie neznámý.

Ronny Dodson, šerif okresu Brewster na západě Texasu, novinářům sdělil, že při incidentu byl jeden policista postřelen, když ho omylem zasáhl do nohy jeden z jeho kolegů.

Událost se stala v šestitisícovém městě Alpine, které leží necelých 350 kilometrů jihovýchodně od El Pasa. Zbraň policisté našli nedaleko mrtvého těla mladé útočnice, motivy činu ale zatím nejsou známy. Všechny tři školy ve městě byly po střelbě uzavřeny.

Dívka, která střílela, byla podle šerifa studentkou prvního ročníku a její rodina se do města přistěhovala před půl rokem. Její spolužačka vzápětí poté, co byla zasažena, prchla z budovy a našla pomoc. Vzápětí ji sanitka převezla do nemocnice a její zranění nejsou kritická.

Vyšetřování podle Dodsona zkomplikovala hrozba pumovým atentátem v nedalekém univerzitním komplexu, kvůli níž museli policisté místo střelby spěšně opustit. Neznámý mužský hlas nahlásil ve stejné chvíli bombu rovněž v místní nemocnici. "Něco takového jsme nečekali, nedokážeme si to vysvětlit," řekl šerif novinářům.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy