Dallas čelí rekordnímu zájmu o vstup do řad policistů. Poté, co útočník zavraždil pět z nich

ČTK ČTK
23. 7. 2016 7:38
Pět policistů postřílel před dvěma týdny v americké Dallasu černoch Micah Xavier Johnson - odůvodnil to zásahy policie proti černochům. O službu u policie poté začal jevit rekordní zájem lidí. Ode dne útoku 7. července o ni požádalo 467 lidí, za celý červen přitom projevilo zájem o práci u policie v Dallasu pouze 136 uchazečů.
Snímek ze zásahu proti střelci, který 7. července zastřelil v Dallasu pět policistů.
Snímek ze zásahu proti střelci, který 7. července zastřelil v Dallasu pět policistů. | Foto: ČTK

Dallas - Policie v Dallasu až donedávna jen s obtížemi hledala zájemce u práci. Po útoku, při kterém černoch Micah Xavier Johnson zabil nedávno pět policistů, se ale noví zájemci jen hrnou. O práci u policie ode dne útoku, což bylo 7. července, požádalo 467 lidí. Uvedly to texaské úřady. Za minulý měsíc projevilo zájem o práci u policie v Dallasu pouze 136 uchazečů.

Policie musela už v posledních měsících zrušit kvůli nedostatku branců výuku v přípravných kurzech. Jak poznamenala agentura Reuters, zájemci většinou žádají o práci u policie v rychle rostoucích městech na severu Texasu, protože tam dostávají nabídky vyšších platů než v Dallasu.

Policejní velitel David Brown využil tiskové konference, na níž informoval o smrti pěti policistů, k výzvě, aby se lidé hlásili o práci. "Nabíráme, přestaňte protestovat a přihlaste se k nám," řekl.

Micah Xavier Johnson zabil policisty při poklidné demonstraci a při vyjednávání podle médií stačil říci, že jeho cílem jsou bělošští policisté. Protest byl reakcí na incidenty, při nichž policie zabila černochy.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy