V romské osadě došlo ke střelbě, čtyři lidé zemřeli

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 25. 8. 2015 23:46
Střelba prý začala ve chvíli, kdy do osady vstoupili policisté. Podle prvních výsledků vyšetřování šlo zřejmě o vyřizování účtů.
Francouzská policie. Ilustrační foto.
Francouzská policie. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Roye - Čtyři mrtvé a tři zraněné si vyžádala střelba v romské osadě v Roye na severu Francie.

Všechny čtyři oběti, které jsou z místní komunity, byly zastřeleny u místního supermarketu. Po vraždě byli na místo posláni policisté a vojáci i kvůli obavám z možného teroristického útoku. Tam se četníci zřejmě dostali do přestřelky s pachatelem. Ten byl se zraněními zadržen.

Mezi oběťmi je žena s půlročním dítětem a muž, kteří byli příslušníky jedné rodiny. Mezi zraněnými jsou střelec, tříleté dítě a strážník. Další policista svým zraněním podlehl po převozu na jednotku intenzivní péče.

Podle prvních výsledků vyšetřování šlo zřejmě o vyřizování účtů v zóně obývané lidmi bez trvalého pobytu, uvedl francouzský regionální deník Courrier Picard.

Jde o první vážný incident s mrtvými od pátečního útoku v rychlovlaku mezi Amsterodamem a Paříží, při kterém se podle všeho islámský radikál pokusil zabít cestující.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Ústecký kraj pošle Vejprtům milion, zaměstnanci vybrali 70 tisíc korun

Radní Ústeckého kraje schválili na pomoc Vejprtům po tragickém požáru milion korun. Částku budou schvalovat v pondělí zastupitelé. Zaměstnanci krajského úřadu mezi sebou vybrali 70 tisíc korun, dnes je předají městu, ve kterém v neděli při požáru domu pro zdravotně postižené zemřelo osm mužů, 30 lidí záchranáři ošetřili. 

Milion korun z fondu pro mimořádné události má pomoci s likvidací následků požáru v domově Kavkaz. Objekt je podle statika nyní neobyvatelný, musí se vyměnit ohořelé části, vymalovat, uklidit. Lidé začnou s úklidem poté, co si dům prohlédne zástupce pojišťovny.

Ústecký kraj zajistil občanům města Vejprty, včetně klientů domova a jeho zaměstnanců psychosociální pomoc. Zástupci města mohou kontaktovat humanitární organizace, jejichž součástí jsou centra krizové intervence.

Další zprávy