V Německu zadrželi největší nelegální zásilku zvířat, sedm tisíc živočichů pašoval český řidič

ČTK ČTK
16. 10. 2017 11:29
Bavorští policisté zadrželi zásilku 7000 pašovaných zvířat. Mezi nimi byly hlavně myši a krysy, zároveň ale i chránění axolotli nebo chameleoni. Zvířata byla ukrytá v české dodávce. Podle agentury DPA jde o největší nelegální zásilku zvířat, která byla zadržena na německém území.
Dodávka přepravovala hlavně myši a krysy, ale i chráněné exotické chameleony a axolotly.
Dodávka přepravovala hlavně myši a krysy, ale i chráněné exotické chameleony a axolotly. | Foto: Thinkstock

Berlín - Němečtí policisté zadrželi v neděli večer na bavorském dálničním parkovišti českou dodávku, v jejíchž útrobách našli více než 7000 nelegálně přepravovaných zvířat.

O živočichy se postarají němečtí ochránci zvířat. Český řidič musel zaplatit kauci 500 eur (asi 13 000 Kč), aby mohl jet dál.

Podle odborníků se jedná o největší nelegální zásilku zvířat, která kdy byla v Německu zadržena, napsala agentura DPA.

Dodávka přepravovala hlavně myši a krysy, ale i chráněné exotické chameleony a axolotly, informovala bavorská pobočka německého sdružení na ochranu zvířat. Policie ochránce zvířat přizvala k asistenci ihned po nálezu.

Mnoho ze zvířat bylo v příliš těsných krabicích, ve kterých nebyla patřičná teplota. Během transportu nedostávala vodu ani krmivo a v době zásahu policie už některá z nich uhynula, uvedli ochránci zvířat.

Sdružení nalezená zvířata rozdělí mezi několik útulků. Do řešení případu se zapojily veterinární úřad a státní zastupitelství.

 

Právě se děje

před 6 minutami

CRIF: V únoru stoupl počet bankrotů firem i podnikatelů

V únoru bylo v Česku vyhlášeno 64 bankrotů obchodních společností, o tři více než v lednu. Jejich počet byl tak nejvyšší od června minulého roku. Rovněž bylo vyhlášeno 530 bankrotů podnikatelů, o 24 více než v předchozím měsíci. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

Zároveň bylo podáno 73 návrhů na bankrot obchodních společností, o sedm více než v lednu, a 542 návrhů na bankrot podnikatelů. To bylo proti předchozímu měsíci o 95 více. V insolvenčním řízení bylo ke konci února 0,7 procenta celkového počtu registrovaných společností a 1,2 procenta registrovaných podnikatelů.

"Zajímavé je, že zatímco počet bankrotů obchodních společností byl letos v únoru o čtvrtinu vyšší než v únoru 2020, počet bankrotů fyzických osob podnikatelů byl naopak o čtvrtinu nižší. Bankroty podnikatelů totiž bývají nejčastěji formou oddlužení, tedy stejně jako osobní bankroty. Vývoj jejich počtu tak kopíruje vývoj u osobních bankrotů, jejichž počet během současné pandemie výrazně klesl," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Denver jasně přehrál Milwaukee, Jokič má padesátý triple double

Basketbalisté Denveru v NBA až překvapivě snadno porazili třetí tým Východní konference Milwaukee 128:97. Hvězdou úterního duelu byl srbský pivot Nikola Jokič, který zaznamenal padesátý triple double v kariéře a devátý v sezoně. Proti Bucks předvedl 37 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků a zastínil nejužitečnějšího hráče uplynulých dvou sezon Janise Adetokunba. Řecká hvězda zapsala 27 bodů a osm doskoků, jeho tým prohrál po pěti předchozích výhrách.

Výsledky NBA:

Boston - LA Clippers 117:112, LA Lakers - Phoenix 104:114, Miami - Atlanta 80:94, Milwaukee - Denver 97:128, San Antonio - New York 119:93, Washington - Memphis 111:125.

Utkání Toronto - Detroit bylo odloženo.

před 1 hodinou

Japonsko pátrá po pěti členech posádky z potopené čínské lodi

Japonská pobřežní hlídka ve středu pátrá po pěti členech posádky čínské rybářské lodi, která se v úterý potopila blízko sporné oblasti teritoriálních vod obou zemí. Informovala o tom agentura AP.

Plavidlo Shen Lian Cheng 707 s výtlakem 105 tun vyslalo nouzový signál v úterý z oblasti asi 330 kilometrů severně od ostrova Išigaki nedaleko Japonskem kontrolovaného souostroví Senkaku ve Východočínském moři. Na tyto ostrovy si činí nárok také Číňané, kteří je nazývají Tiao-jü a v posledních měsících zvýšili námořní aktivitu v jejich blízkosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy