V Německu zadrželi největší nelegální zásilku zvířat, sedm tisíc živočichů pašoval český řidič

ČTK ČTK
16. 10. 2017 11:29
Bavorští policisté zadrželi zásilku 7000 pašovaných zvířat. Mezi nimi byly hlavně myši a krysy, zároveň ale i chránění axolotli nebo chameleoni. Zvířata byla ukrytá v české dodávce. Podle agentury DPA jde o největší nelegální zásilku zvířat, která byla zadržena na německém území.
Dodávka přepravovala hlavně myši a krysy, ale i chráněné exotické chameleony a axolotly.
Dodávka přepravovala hlavně myši a krysy, ale i chráněné exotické chameleony a axolotly. | Foto: Thinkstock

Berlín - Němečtí policisté zadrželi v neděli večer na bavorském dálničním parkovišti českou dodávku, v jejíchž útrobách našli více než 7000 nelegálně přepravovaných zvířat.

O živočichy se postarají němečtí ochránci zvířat. Český řidič musel zaplatit kauci 500 eur (asi 13 000 Kč), aby mohl jet dál.

Podle odborníků se jedná o největší nelegální zásilku zvířat, která kdy byla v Německu zadržena, napsala agentura DPA.

Dodávka přepravovala hlavně myši a krysy, ale i chráněné exotické chameleony a axolotly, informovala bavorská pobočka německého sdružení na ochranu zvířat. Policie ochránce zvířat přizvala k asistenci ihned po nálezu.

Mnoho ze zvířat bylo v příliš těsných krabicích, ve kterých nebyla patřičná teplota. Během transportu nedostávala vodu ani krmivo a v době zásahu policie už některá z nich uhynula, uvedli ochránci zvířat.

Sdružení nalezená zvířata rozdělí mezi několik útulků. Do řešení případu se zapojily veterinární úřad a státní zastupitelství.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Kofola koupila stoprocentní podíl v Karlovarské Korunní a Ondrášovce

Skupina Kofola koupila stoprocentní podíl ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Kofola cenu obchodu po dohodě s druhou stranou nezveřejnila. Dokončení obchodu firmy očekávají v první polovině příštího roku.

Kofola uvedla, že nákupem Karlovarské Korunní a Ondrášovky chce rozšířit své portfolio o tradiční české minerální vody a posílit na českém trhu svou pozici v kategorii balených vod.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Osobností roku podle časopisu Time je ekologická aktivistka Greta Thunbergová

Osobností roku, kterou každoročně vybírá americký časopis Time, se v tomto roce stala švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Teprve šestnáctiletá dívka se snaží přesvědčit světové politiky k výraznějšímu boji proti klimatickým změnám. Stojí za globálním studentským hnutí Fridays for Future, které upozorňuje na měnící se podnebí. Letos vystoupila například na klimatickém summitu OSN v New Yorku. Kvůli svým aktivitám také letos přerušila školu.

Zdroj: Zahraničí
před 1 hodinou

Ruská televize bude vysílat seriál se Zelenským, Putin se na něj ale nepodívá

Ruská televize pustí ve středu večer vůbec poprvé seriál s nynějším ukrajinským prezidentem a bývalým hercem Volodymyrem Zelenským v roli učitele dějepisu, který se jako bojovník proti korupci stane hlavou státu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina již oznámil, že se jeho šéf dívat nebude.

Na seriál Sluha národa, jehož název nyní nese i strana ukrajinského prezidenta, se Rusové dosud mohli podívat jen na internetu, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že i ve skutečné volební kampani se Zelenskyj letos držel svého seriálového předobrazu jako prostého člověka z lidu, který chce rozbourat zkorumpovaný systém. Stanice TNT nyní seriál pouští na obrazovky jako "fikci, která se stala skutečností".

Zdroj: ČTK
Další zprávy