V Moskvě zavraždili prominentního policistu, vyšetřoval extremisty na Kavkaze

ČTK ČTK
2. 11. 2019 19:21
Neznámý pachatel na západě Moskvy zastřelil dva muže, jednou z obětí je vysoce postavený policista. Ibragim Eldžarkijev, který měl v Ingušsku na neklidném severním Kavkaze na starosti boj proti extremismu, se podle ruských médií stal nejspíše obětí najatého zabijáka, soudě alespoň podle toho, že střelec před útěkem z místa činu vypálil do hlav obětí "ránu jistoty".
Ruská policie - ilustrační foto.
Ruská policie - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Po pachateli policie pátrá, uvedla ruská média. Na místo činu mezitím osobně dorazili náčelníci moskevské policie. Eldžarkijev nebyl v Moskvě služebně, do metropole přijel ve svém volnu. Spolu s Eldžarkijevem byl v sobotu v Moskvě podle agentury Interfax zastřelen i jeho mladší bratr, který byl rovněž policistou.

Podle serveru Newsru.com nešlo o první atentát na Eldžarkijeva. Letos v lednu na policejního velitele zaútočili neznámí pachatelé, kteří z jedoucího vozu stříleli automatickou útočnou puškou na jeho vůz na federální silnici Kavkaz, pár kilometrů od hranic mezi Ingušskem a Čečenskem. Eldžarkijev vyvázl, ale tři jeho tělesní strážci byli zraněni.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy