V JAR údajně zemřel již pátý člověk spojený s Krejčířem

ČTK ČTK
22. 9. 2011 21:40
Právník majitele sítě stiptýzových klubů byl zastřelen loni na objednávku
Radovan Krejčíř u soudu v Johannesburgu. Archivní snímek z července 2007.
Radovan Krejčíř u soudu v Johannesburgu. Archivní snímek z července 2007. | Foto: Reuters

Johannesburg - Jihoafrická média ve čtvrtek informovala o pravděpodobné vraždě Iana Jordaana, právníka majitele sítě striptýzových klubů Teazers Lollyho Jacksona, který byl zastřelen loni v květnu na objednávku. Jackson byl údajně napojen na českého podnikatele Radovana Krejčíře, s nímž prý pral špinavé peníze. Podle serveru Independent online byl Jordaan unesen a poté shořel v autě.

Policie se zatím k totožnosti oběti nevyjádřila, ale pokud testy DNA potvrdí Jordaanovu totožnost, půjde již o pátého zavražděného v okruhu českého podnikatele, který je nyní v Jihoafrické republice souzen kvůli pojistnému podvodu ve výši 4,5 milionu randů (kolem 11,5 milionu korun).

Jihoafrické policii se podnikatel vzdal letos 25. března. Předcházela tomu policejní razie v jeho domě na johannesburském předměstí Bedfordview, při které byl nalezen seznam osob považovaný policií za "seznam smrti", tedy za soupis lidí určených Krejčířem k likvidaci. V dubnu byl Krejčíř propuštěn na kauci.

První obětí byl Krejčířův soukromý vyšetřovatel Kevin Trytsman, druhou německý podnikatel Uwe Gembala, který dovážel pro Lollyho Jacksona auta a podle médií byl zapleten do mezinárodního praní špinavých peněz. Údajně spolupracoval také s Krejčířem. Jako třetí byl zavražděn developer údajně napojený na Krejčíře Chris Kouremetis. Čtvrtou obětí pak byl Lolly Jackson, který byl údajně zavražděn na objednávku. Muž podezřelý z jeho zabití, George Luka uprchl na Kypr, kde beztrestně žije.

České úřady Krejčíře stíhají za jiné majetkové a násilné trestné činy. České policii podnikatel unikl při domovní prohlídce v roce 2005. V JAR žije od roku 2007; v témže roce Česko požádalo Jihoafričany o Krejčířovo vydání. Nynější proces v JAR, který má pokračovat 11. října, ovšem s českou žádostí nesouvisí.

 

Právě se děje

před 55 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy