V Indii znásilnili šestiletou dívku. Napadli ji ve škole

Petr Jemelka Petr Jemelka
17. 7. 2014 14:12
Pachateli jsou zřejmě učitel a člen ochranky. V poslední době jde už o několikátý podobný případ. Veřejnost se bouří.
U školy se shromáždily stovky rozhořčených lidí. Ilustrační foto.
U školy se shromáždily stovky rozhořčených lidí. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Bangalore - Indií otřásá další případ znásilnění. Tentokrát se obětí dvou mužů stala teprve šestiletá dívka.

Podle informací BBC jde o zaměstnance prominentní školy, kam v Bangalore na jihu země docházela.

K brutálnímu útoku došlo už 2. července, rodiče to však zjistili až před pár dny, když si dívka začala stěžovat na bolesti břicha a vyšetřil ji lékař.

Podle nepotvrzených zpráv měl dívku znásilnit člen ochranky a tělocvikář. Obě funkce ale ve škole zastává víc lidí, takže není jasné, o koho konkrétně jde.

Policie se nyní snaží pachatele identifikovat.

Před školou, kde  k incidentu došlo, se mezitím shromáždily stovky rozezlených lidí s transparenty, kteří pro pachatele žádají ty nejtvrdší tresty. Vedení školy už se omluvilo a slíbilo plnou spolupráci s policií.

Jedno znásilnění každých 21 minut

V poslední době jde už o několikáté znásilnění, která jsou v Indii dlouhodobým nešvarem a vyvolávají čím dál větší nevoli veřejnosti.

Nedávno zvolený premiér Nárendra Módí sice po svém zvolení přislíbil nulovou toleranci, ovšem i při nejlepší vůli půjde o běh na dlouhou trať. Násilí na ženách je totiž v indické společnosti hluboko zakořeněné, poznamenává reportér BBC Andrew North.

Podle statistik dochází v druhé nejlidnatější zemi planety ke znásilnění každých 21 minut.

Všeobecné rozhořčení nad neschopností státu se sexuálním násilím účinně bojovat se vzedmulo před dvěma lety po hromadném znásilnění studentky v městském autobusu v Dillí. Pachatelé dostali - s výjimkou jednoho nezletilého - tresty smrti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy