V Indii znásilnili šestiletou dívku. Napadli ji ve škole

Petr Jemelka Petr Jemelka
17. 7. 2014 14:12
Pachateli jsou zřejmě učitel a člen ochranky. V poslední době jde už o několikátý podobný případ. Veřejnost se bouří.
U školy se shromáždily stovky rozhořčených lidí. Ilustrační foto.
U školy se shromáždily stovky rozhořčených lidí. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Bangalore - Indií otřásá další případ znásilnění. Tentokrát se obětí dvou mužů stala teprve šestiletá dívka.

Podle informací BBC jde o zaměstnance prominentní školy, kam v Bangalore na jihu země docházela.

K brutálnímu útoku došlo už 2. července, rodiče to však zjistili až před pár dny, když si dívka začala stěžovat na bolesti břicha a vyšetřil ji lékař.

Podle nepotvrzených zpráv měl dívku znásilnit člen ochranky a tělocvikář. Obě funkce ale ve škole zastává víc lidí, takže není jasné, o koho konkrétně jde.

Policie se nyní snaží pachatele identifikovat.

Před školou, kde  k incidentu došlo, se mezitím shromáždily stovky rozezlených lidí s transparenty, kteří pro pachatele žádají ty nejtvrdší tresty. Vedení školy už se omluvilo a slíbilo plnou spolupráci s policií.

Jedno znásilnění každých 21 minut

V poslední době jde už o několikáté znásilnění, která jsou v Indii dlouhodobým nešvarem a vyvolávají čím dál větší nevoli veřejnosti.

Nedávno zvolený premiér Nárendra Módí sice po svém zvolení přislíbil nulovou toleranci, ovšem i při nejlepší vůli půjde o běh na dlouhou trať. Násilí na ženách je totiž v indické společnosti hluboko zakořeněné, poznamenává reportér BBC Andrew North.

Podle statistik dochází v druhé nejlidnatější zemi planety ke znásilnění každých 21 minut.

Všeobecné rozhořčení nad neschopností státu se sexuálním násilím účinně bojovat se vzedmulo před dvěma lety po hromadném znásilnění studentky v městském autobusu v Dillí. Pachatelé dostali - s výjimkou jednoho nezletilého - tresty smrti.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Vítězem festivalu Írán:ci se stal snímek Róná, Azímova matka

Vítězným snímkem festivalu Írán:ci se stal celovečerní film Róná, Azímova matka afghánského režiséra Džamšída Mahmúdího působícího v Íránu. Cenu diváků získal Zámek snů, jehož režisérem je Rezá Mirkarimi, jedna z nejuznávanějších postav soudobé íránské kinematografie. Výsledky pořadatelé oznámili v pražském kině Světozor. Festival představující íránskou celovečerní, dokumentární i krátkou tvorbu se v úterý a ve středu přesouvá do Brna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy