Indický soud odložil popravu mužů odsouzených za znásilnění

ČTK ČTK
14. 7. 2014 22:17
Čin tehdy velmi otřásl indickou společností, vyvolal celonárodní protesty a diskusi o zacházení se ženami v Indii.
Indové protestují proti násilí páchaném na ženách
Indové protestují proti násilí páchaném na ženách | Foto: Reuters

Dillí - Indický nejvyšší soud dnes odložil výkon trestu smrti pro další dvojici mužů odsouzenou za brutální znásilnění. Odsouzení se totiž odvolali proti verdiktu soudu nižší instance. Ten rozhodl, že patřili k šestici pachatelů, kteří v prosinci 2012 napadli a znásilnili dívku jedoucí v autobuse v Dillí. Třiadvacetiletá oběť jejich útok nepřežila.

Soudní proces s šesti pachateli trval sedm měsíců a kvůli povaze zločinu se často odehrával za zavřenými dveřmi. Zdramatizovala jej i smrt jednoho z obviněných, který byl nalezen oběšený ve své cele, kde údajně spáchal sebevraždu. V srpnu 2013 dillíský soud uložil tři roky vězení dalšímu pachateli znásilnění, kterému bylo v době spáchání zločinu pouze 17 let.

Čtyři zbývající pachatelé byli loni v září odsouzeni k trestu smrti. Na základě indických zákonů měli být muži popraveni oběšením. Právní systém jim však umožnil odvolat se k nejvyššímu soudu.

Soudní řízení se v Indii poměrně často táhnou i několik let - právě v důsledku odvolání odsouzených.

Obětí znásilnění byla třiadvacetiletá studentka medicíny, která se stala symbolem nebezpečí, kterému indické ženy čelí. Agentura Reuters připomíná, že v zemi je v průměru každých 21 minut ohlášen případ znásilnění.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Kriminalisté zadrželi 42letého cizince podezřelého ze série znásilnění žen z komunity bezdomovců v Olomouci. Stíhán je i kvůli řadě fyzických napadení

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Vrah německého politika Waltera Lübckeho dostal u soudu doživotí

Na doživotí poslal německý soud do vězení Stephana Ernsta za předloňskou vraždu hesenského politika Waltera Lübckeho. Vražda vyvolala pobouření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy