V Dubaji havarovala helikoptéra: sedm mrtvých

gaz, Reuters
4. 9. 2008 11:01
Vrtulník narazil do ropné plošiny v Perském zálivu

Dubaj - Vrtulník se sedmi lidmi na palubě dnes havaroval v Perském zálivu asi sedmdesát kilometrů od pobřeží Spojených arabských emirátů. Nikdo z osob na palubě nepřežil.

Podle agentury Reuters narazila helikoptéra do ropné plošiny, na kterou pasažéři cestovali z Dubaje, rozlomil se a spadl do moře. Na palubě stroje se nacházel Američan, Brit, Filipínec, Pákistánec, Venezuelan a dva Indové.

Podle oficiálního prohlášení společnosti Petrofac, která zdejší ropu těží, vypukl následkem havárie na plošině požár a veškeré operace ropného pole Rašíd byly kvůli tomu přerušeny.

Příčina nehody není zatím jasná.

Spojené arabské emiráty jsou pátým největším světovým producentem ropy, jen malá část - zhruba 65 tisíc barelů denně - se však těží v samotné Dubaji.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Biker Cink získal čtvrtý domácí titul v cross country

Biker Ondřej Cink dokázal v Peci pod Sněžkou obhájit titul domácího šampiona v olympijské disciplíně cross country. Druhý byl při neúčasti Jaroslava Kulhavého, jenž spolu s Cinkem nepustil nikoho jiného na trůn již od roku 2013, Jan Škarnitzl. Bronz získal maratonský specialista Martin Stošek.

Devětadvacetiletý Cink potvrdil - stejně jako v předcházejícím závodě žen Jitka Čábelická - roli hlavního favorita. Celkem vyhrál republikový šampionát už počtvrté v kariéře. Oba úspěšní obhájci měli také před odložením olympijských her v Tokiu na příští rok nejblíže k tomu, aby reprezentovali pod pěti kruhy.

Dvojnásobný olympijský medailista a vítěz z her v Londýně 2012 Jaroslav Kulhavý dnes nestartoval. V pátek měl při tréninku nepříjemný pád a podstoupil i kontrolní rentgenové vyšetření v nemocnici.

Další zprávy