V Číně zemřel další kritik komunistického režimu. Nedávno ho ze zdravotních důvodů pustili z vězení

ČTK ČTK
8. 11. 2017 15:05
V Číně v úterý zemřel disidentský spisovatel Jang Tchung-jen, který strávil téměř 12 let v cele jako politický vězeň a byl nedávno ze zdravotních důvodů propuštěn. Šestapadesátiletý Jang zemřel tři měsíce po operaci, při které se mu lékaři snažili odstranit nádor na mozku, uvedla mezinárodní organizace pro lidská práva Amnesty International (AI). Podobný osud potkal nedávno také nositele Nobelovy ceny za mír Liou Siao-poa. Ten podlehl v červenci rakovině jater pár týdnů poté, co byl propuštěn z káznice. Spisovatel Jang Tchung-jen psal kritické články na adresu čínské komunistické vlády. Byl laureátem ceny spisovatelské svobody amerického PEN klubu a členem nezávislého čínského PEN centra.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 52 minutami

Dallas v NBA nestačil doma na Clippers, navíc přišel o Powella

Jediný zápas úterního programu NBA vyhráli basketbalisté Los Angeles Clippers, kteří v souboji předních celků Západní konference zvítězili v Dallasu 110:107. Hostům s 36 body a 11 doskoky vévodil Kawhi Leonard, 36 bodů nastřílela i domácí hvězda Luka Dončič. Mavericks však přišli o pivota Dwighta Powella, jenž si zřejmě přetrhl Achillovu šlachu.

Osmadvacetiletý Kanaďan Powell se v závěru první části skácel při pokusu o únik, nikdo ze soupeřů se ho přitom nedotkl. "Jistě to budeme vědět až po rentgenu. Bojím se nicméně, že situace je vážná," řekl novinářům trenér Rick Carlisle. Podle prvních prognóz se klíčový pivot Mavericks, jenž má v ročníku zápasové průměry 9,6 bodu a 5,7 doskoku, bude léčit minimálně do konce sezony.

Další zprávy