V Číně rozbili gang pašeráků, zabavili rekordních 7,5 tuny sloních klů

ČTK ČTK
15. 4. 2019 13:23
Čínské úřady minulý měsíc zabavily 7,48 tuny pašovaných sloních klů, což je rekordní množství za několik posledních let. Slonovina byla zabavena v rámci zátahu proti mezinárodnímu gangu, který se specializoval na pašování sloních klů, informovala v pondělí čínská celní správa. Čína zakázala prodej slonoviny v roce 2017. Poptávka po tomto materiálu, z nějž se tradičně vyřezávají šperky a dekorativní předměty, je ale stále vysoká v Číně, ve Vietnamu a dalších asijských zemích, což rozdmychává pytlačení v Africe. Od letošního ledna už Čína zabavila 8,48 tuny slonoviny a produktů z ní a také více než 500 tun částí těl dalších ohrožených zvířat od nosorožčích rohů až po šupiny luskounů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy