Trumpova dcera Ivanka vyrazila do Afriky. Prosazuje pracovní příležitosti pro ženy

ČTK ČTK
14. 4. 2019 20:37
Dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka zahájila v neděli v Etiopii čtyřdenní návštěvu Afriky. Během ní propaguje program americké vlády, který má pomoci ženám prosadit se na pracovním trhu. Iniciativa s názvem Women's Global Development and Prosperity by měla pro začátek získat 50 milionů dolarů (1,1 miliardy Kč) z americké agentury pro mezinárodní rozvojovou pomoc.
Ivanka Trumpová (vpravo) při setkání s pracovnicemi ve výrobě kávy v etiopském hlavním městě Addis Abebě.
Ivanka Trumpová (vpravo) při setkání s pracovnicemi ve výrobě kávy v etiopském hlavním městě Addis Abebě. | Foto: Reuters

Dcera amerického prezidenta se během cesty zúčastní konference pořádané Světovou bankou, v plánu má také návštěvu kakaové plantáže a jednání o ekonomických příležitostech pro ženy v západní Africe. Kromě Etiopie zavítá Ivanka ještě do Pobřeží Slonoviny. 

"Věříme, že investovat do žen je chytrá rozvojová politika. Je to také v našem bezpečnostním zájmu, protože samostatné ženy jsou přínosem pro mír a stabilitu," řekla Trumpová při setkání s pracovnicemi ve výrobě kávy v etiopském hlavním městě Addis Abebě.

Program Women's Global Development and Prosperity (W-GDP) si klade za cíl do roku 2025 pomoci 50 milionům žen získat dobře placená místa. Web americké iniciativy uvádí, že nízká účast žen v pracovním procesu poškozuje v rozvojových zemích ekonomický růst a boj s chudobou.

Zpravodajská společnost BBC podotýká, že politika Spojených států v Africe se za Trumpova prezidentství soustředí na boj proti terorismu a tlumení vlivu Číny. "Když jeho administrativa na sklonku roku 2018 konečně představila svou dlouho odkládanou africkou strategii, mnozí ihned poukazovali na to, že se v ní neobjevují body upřednostňované v minulosti jako je propagace demokracie, svobodných voleb a politických a občanských práv," uvádí BBC.

 

Právě se děje

Další zprávy