Kambodžské úřady zabavily tuny sloních klů. Jde o největší úlovek za čtyři roky

ČTK ČTK
15. 12. 2018 15:46
Kambodžské úřady dnes oznámily, že zabavily přes tři tuny vzácné africké slonoviny. Největší úlovek sloních klů zabavený za poslední čtyři roky byl ukryt uvnitř opuštěného lodního kontejneru, informovala agentura AP.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Na základě tipu americké ambasády v Phnompenhu bylo v kontejneru nalezeno celkem 1026 kusů sloních klů o váze 3,2 tuny, upřesnil šéf celního úřadu phnompenhského přístavu Sun Chhay.

Slonovina byla podle něj odeslána z jihoafrického Mosambiku. Místo určení zásilky Chhay nekomentoval, Kambodža byla ale podle něj jen tranzitním překladištěm.

Kambodža si v minulých letech vysloužila pověst tranzitního centra nezákonného obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a částí jejich těl. Poptávka po nich přichází většinou z Číny a Vietnamu.

V květnu 2014 zabavili kambodžští celníci kolem tří tun africké slonoviny ukryté v kontejneru s fazolemi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Indianapolis se střílelo. Několik lidí je zraněných, útočník je mrtvý

Při střelbě u objektu kurýrní služby Fedex v americkém městě Indianapolis utrpěl zranění zatím blíže neupřesněný počet lidí. Informují o tom místní média. Zatím není jasné, v jak vážném jsou stavu. Policejní mluvčí uvedla, že útočník je mrtvý a že lidem nehrozí další nebezpečí.

Incident se stal nedaleko letiště u hlavního města státu Indiana asi půl hodiny před půlnocí místního času (asi 06:30 SELČ). Svědci vypověděli, že na místě viděli muže se zbraní, z níž několikrát vystřelil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy