Po výbuchu auta s českými turisty v Chorvatsku zahynulo devítileté dítě

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 6. 2024 10:49
Při explozi automobilu s českými turisty nedaleko chorvatského města Obrovac přišlo o život devítileté dítě. Informoval o tom ve čtvrtek chorvatský deník Jutarnji list. Dvě ženy utrpěly vážná zranění při explozi, která se odehrála ve středu večer, uvedla zadarská policie. Příčina exploze není jasná. Podle neoficiálních informací deníku Zadarski list v autě patrně explodovaly nádrže s palivem.
Chorvatská policie, ilustrační foto
Chorvatská policie, ilustrační foto | Foto: iStock

Policisté ve spolupráci s experty hned ve středu případ vyšetřovali na místě. Vůz s českou registrační značkou a ve vlastnictví českého občana údajně zastavil kvůli poruše na odpočívadle u okresní silnice u obce Bilišane.

Na místě zahynulo dítě narozené v roce 2015. Dvě ženy ve věku 49 a 34 let a jeden muž ve věku 39 let, všichni občané České republiky, byli převezeni do nemocnice v Zadaru. Muž byl po poskytnutí pomoci propuštěn do domácího ošetřování, uvádějí místní média.

Mluvčí českého ministerstva zahraničí Daniel Drake ve čtvrtek potvrdil, že ve středu vpodvečer v Zadarské župě při blíže neupřesněném výbuchu zemřel jeden Čech a dva další byli zraněni a jsou nyní v nemocnici. Český zastupitelský úřad je podle něj v kontaktu s vyšetřovateli.

Automobil byl podle listu Jutarnji list poškozen jen lehce. Není známo, zda neštěstí zasáhlo jednu, nebo dvě rodiny, protože u incidentu byla dvě osobní vozidla. Vyšetřování pokračovalo ve čtvrtek dopoledne a okresní silnice ŽC-6025 byla nadále uzavřena pro veškerou dopravu.

Ředitel konzulárního odboru českého ministerstva zahraničí Pavel Pešek v České televizi řekl, že jedním ze scénářů může být přítomnost výbušného zařízení v automobilu, případně nevybuchlá mina či varianta, že jedna z osob vyšla do lesa a přinesla nějaké výbušné zařízení, například granát. Pešek uvedl, že česká strana komunikuje s chorvatskou policií, od které ví, s jakými vyšetřovacími verzemi pracuje. Zároveň ale zdůraznil, že žádná z variant nemusí být pravdivá.

 

Právě se děje

Další zprávy