reklama
 
 

Atentát ze Štrasburku má pátou oběť. Zraněním podlehl 35letý Polák

16. 12. 2018 21:15
Úterní atentát na vánočních trzích ve Štrasburku si vyžádal už pět obětí na životě. V neděli zemřel 35letý Polák, který byl při útoku postřelen do hlavy a od té doby byl ve stavu mozkové smrti. Informoval o tom francouzský regionální deník Les Dernières Nouvelles d'Alsace. Úmrtí polského občana potvrdila pařížská prokuratura.

Pátou obětí střelby Chérifa Chekatta je hudebník Barto Pedro Orent-Niedzielski, který pochází z Katovic, ale už 20 let žije ve Štrasburku. "Můj bratr Barto Pedro Orent-Niedzielski nás opustil," oznámil na Facebooku Jakub Niedzielski.

Muž známý jako Bartosz, Bartek nebo Bart byl postřelen, když byl při útoku v baru Les Savons d’Hélène společně s italským novinářem Antoniem Megalizzim. Ten byl při atentátu také vážně zraněn a v pátek svým zraněním podlehl.

Barto byl podle listu ve Štrasburku známou a angažovanou osobností. Byl jedním ze zakladatelů filmového festivalu Strasbulles. Přátelé ho popisovali jako světoobčana milujícího všechny kultury a hovořícího mnoha jazyky. Zajímal se také například o práva komunity LGBT (gayů, leseb, bisexuálů a transgenderových osob), o kulturu jidiš i o Palestinu.

Údajného pachatele Chérifa Chekatta policie po 48 hodinách pátrání ve čtvrtek zneškodnila. Teroristická organizace Islámský stát (IS) posléze oznámila, že muž byl jedním z "vojáků" této radikální sítě. Chekkatův otec později potvrdil, že muž s ozbrojenci z IS sympatizoval.

Video: Pachatel úterního útoku ve Štrasburku byl ve čtvrtek zastřelen

Francouzské bezpečnostní složky zabily ve štrasburské čtvrti Neudorf muže, který podle policie v úterý večer střílel na místních vánočních trzích. | Video: Reuters |  00:49

autor: ČTK | 16. 12. 2018 21:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama