Tvůj čas nadešel, miliardáři z Wall Street. Americké protesty sílí

Tvůj čas nadešel, miliardáři z Wall Street. Americké protesty sílí
Demonstrace proti praktikám finančníků v Chicagu.
Boty a kalhoty jednoho z členů protestního hnutí, které se z New Yorku rozšířilo za poslední skoro tři týdny i do dalších amerických měst. Tato fotografie vznikla na Foleyho náměstí nedaleko Wall Street. Demonstranty podpořily svým pochodem odbory.
Newyorská dvojice nese železnou ceduli, na které stojí: "Okupujte Wall Street"
"Je to třídní válka. A my ji prohráváme."
Foto: Reuters
Reuters Reuters
6. 10. 2011 13:00

Bezmála tři týdny obléhají demonstranti budovu srdce amerických financí, newyorskou Wall Street. Americký sen byl zcizen, stěžují si. Akce s názvem "Okupujte Wall Street" se rozšířila i do ostatních měst. Naposledy se k newyorskému pochodu, kde lidé žádají "potrestání miliardářů", připojily i stovky odborářů. "Je nás 99 procent," zní další heslo protestů namířených proti moci finančního průmyslu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Policisté na hranicích se Slovenskem zadrželi 240 migrantů a tři převaděče

Policisté od sobotního rána prověřili za 24 hodin na hranicích se Slovenskem 18 781 lidí, zadrželi 240 migrantů a tři převaděče. Vstup odepřeli 31 lidem, zpět na Slovensko vrátili 30 lidí. Policie to v neděli uvedla na Twitteru. Kontroly začaly o půlnoci ze středy na čtvrtek kvůli vysokému počtu uprchlíků, hlavně Syřanů, kteří přes Česko přecházejí do Německa a Rakouska.

V sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 utečenců ze Sýrie. Předtím se pokoušel ujet policii. Při nehodě se zranilo 21 lidí, bylo mezi nimi i pět dětí. Převaděč, který nehodu způsobil, vyvázl za volantem bez zranění.

Od zahájení kontrol do pátečního rána policie prověřila 23 521 lidí, zadržela 364 migrantů a 23 převaděčů, vstup odepřela 176 lidem, převážně ze Sýrie. Téměř tři desítky bývalých hraničních přechodů se Slovenskem i tzv. zelenou státní hranici budou stovky policistů hlídat minimálně deset dnů.

O dočasném zavedení kontrol rozhodla vláda v pondělí. Od začátku letošního roku zajistili policisté na území republiky téměř 12 tisíc migrantů, což výrazně překračuje čísla z roku 2015, kdy v Evropě vrcholila migrační krize. Zadrželi také 125 převaděčů, zatímco v minulých letech šlo řádově o jednotky či nižší desítky případů ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy