Trumpův bývalý poradce Bannon bude vypovídat v Kongresu kvůli roli Ruska v prezidentských volbách

ČTK ČTK
22. 12. 2017 19:46
Bývalý hlavní stratég Bílého domu a někdejší poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Steve Bannon bude v lednu vypovídat před výborem Sněmovny reprezentantů pro činnost tajných služeb, který prověřuje roli Ruska v loňských prezidentských volbách v USA. Informovala o tom agentura Bloomberg. Bannon, který z Bílého domu odešel v polovině srpna, se vrátil do vedení zpravodajského webu Breitbart News. Ten je znám výrazně nacionalistickou rétorikou. Angažuje se také v politice, kde podporuje ultrakonzervativní představitele, jakým je například neúspěšný kandidát do Senátu za stát Alabama Roy Moore. V lednu bude vypovídat před výborem také bývalý manažer Trumpovy kampaně Corey Lewandowski.
Steve Bannon
Steve Bannon | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy