reklama
 
 

Trump na Twitteru rozšířil tři antimuslimská videa. Pochází od ultrapravicového hnutí z Británie

29. 11. 2017 13:32
Americký prezident Donald Trump retweetoval tři antimuslimská videa britského ultrapravicového hnutí Britain First. První tweet je od Jaydy Fransenové, zástupkyně lídra Britain First, je na něm muslimský migrant, který útočí na muže s berlemi. Následují dvě videa s lidmi, o kterých Fransenová tvrdí, že jsou to muslimové. O podrobnostech informoval server BBC.

Washington - Americký prezident Donald Trump na svém Twitteru nasdílel videa, která na této sociální síti zveřejnila místopředsedkyně britského krajně pravicového hnutí Britain First (Británie na prvním místě) Jayda Fransenová.

Na záznamech, které Twitter vyhodnotil kvůli jejich obsahu jako citlivé, jsou podle Fransenové případy násilnosti ze strany muslimů.

Na videu, které Trump ke svému Twitteru připojil v úterý, je podle popisku zachycen útok muslimského přistěhovalce na nizozemského chlapce s berlí.

Další dvě videa americký prezident nasdílel ve středu.

Na jednom z nich je muž v muslimském oděvu, který o zem rozbije sochu Panny Marie. Když sošku rozbije, ostatní arabsky zvolají "bůh je veliký" (Alláhu akbar).

Na druhém záznamu pak podle Fransenové dav islamistů shodí ze střechy chlapce, kterého po dopadu ubije k smrti.

Deník Metro poznamenal, že sdílené příspěvky na Trumpově Twitteru vyvolaly mezi uživateli internetu překvapení a spekulace, zda nebyl prezidentův účet terčem hackerů. Na fakt, že prezident použil příspěvky uskupení Britain First, upozornila na svém Twitteru i Fransenová.

Britain First založili v roce 2011 bývalí členové Britské národní strany. Skupina zaujala sociální média svými kontroverzními příspěvky o tom, co považují za "islamizaci Spojeného království". Britain First neúspěšně kandidovala v parlamentních volbách s protiimigračním a protipotratovým programem.

autoři: Zahraničí, ČTK | 29. 11. 2017 13:32

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama