Redakce časopisu Time je rozdělila do pěti kategorií. Na umělce, vědce, státníky, globální celebrity a inovátory.
Jde o pestrou škálu lidí. Od známých politiků jako současný íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád známý svými plány přestěhovat Izrael mezi aljašské medvědy, přes módního velikána Ralpha Laurena, který je známý zejména díky oblečení s typickou nášivkou hráče pola, až po přední hvězdu americké televizní scény a jednu z nejbohatších žen Ameriky Oprah Winfreyovou.
Jedním z těch, kteří hýbou současným světem, je levicový venezuelský prezident Hugo Chávez, který se spolu s kubánským vůdcem Fidelem Castrem a nově také s bolivijským prezidentem Evo Moralesem navštěvujícím světové státníky ve svetru z alpaky snaží z Jižní Ameriky vytvořit regionální protipól Spojených státům amerických.
Druhým ze státnické kategorie je první prezidentka Afriky, respektive první zvolená prezidentka, bývalá zaměstnankyně Světové banky a Organizace spojených národů, Ellen Johnson-Sirleafová, která v nedávných prezidentských volbách v Libérii nečekaně porazila favorizovaného liberijského fotbalistu George Weaha.
Ve skupině globálních celebrit zaujímá jednu z pozic Bono Vox, osobnost časopisu Time za rok 2005. Frontman kapely U2 se dlouhodobě stylizuje do role první světové celebrity.
Stal se z něho kongresový poutník, který ráno přesvědčuje planetu, aby šetřila s energetickými zdroji a večer rokuje s představiteli vyspělého světa o oddlužení afrických zemí. To vše před objektivy fotoaparátů z celého světa.
Jeho "konkurentem" je zástupce Generálního tajemníka OSN pro humanitární záležitosti Jan Egeland, který vytrvale upozorňoval mezinárodní společenství na humanitární krizi v súdánském Dárfúru.
V umělecké branži jsou podle časopisu Time jedni z nejvlivnějších: americký herec a režisér George Clooney alias Dr. Doug Ross z chicagské Pohotovosti a italský architekt Renzo Piano.
Mimo jiné tvůrce pařížského futuristického paláce Centre Georges Pompidou, francouzi nazývaného Beaubourg.
- Skype dohání konkurenci: spustil video
V kategorii inovátorů se mimo jiné octli zakladatelé světově nejnavštěvovanější webové stránky myspace.com, Tom Anderson a Chris DeWolfe nebo průkopníci internetové telekomunikace Skype, Dán Janus Friis a Švéd Niklas Zennström.