reklama
 
 

Sydney ochromil vydatný déšť, způsobil i záplavy. Zrušeno bylo přes 120 letů

28. 11. 2018 8:13
Neobvykle vydatný déšť způsobil ve středu ráno v oblasti australského města Sydney záplavy. Nepříznivé počasí si vyžádalo přinejmenším jednoho mrtvého a několik zraněných, informovala místní média. Podle meteorologů napršelo během dvou hodin tolik jako běžně za celý měsíc. Zrušeno muselo být přes 120 letů, mnoho domácností je bez elektřiny.

"Vyrazte dnes o něco později do práce, nechceme tolik aut na ulici," vyzvala obyvatele téměř pětimilionové aglomerace místní policie, která se obává zvýšeného počtu dopravních nehod v důsledku špatného počasí. Při jedné z nich už dnes jeden člověk zahynul. Na severozápadě města utrpěli zranění dva policisté, na které spadl strom, když pomáhali řidičům uvězněným na zaplavené silnici.

Podle meteorologů napršelo v listopadu v jeden den tolik centimetrů srážek jako dnes naposledy v roce 1984. "Intenzita srážek byla fenomenální - 91 milimetrů spadlo za 90 minut," uvedl meteorolog Rob Taggart.

Mimořádné počasí se podepsalo mimo jiné na provozu sydneyského letiště. Zrušeno muselo být přes 120 letů - národních i mezinárodních. Bez proudu je v Sydney asi 6000 lidí.

autor: ČTK | 28. 11. 2018 8:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama