Sněhová apokalypsa v Moskvě má už jednu oběť. Desítky letů jsou zrušených, vítr vyvrací stromy

ČTK ČTK
4. 2. 2018 16:32
Kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám bylo na moskevských letištích během dne zpožděno téměř 60 letů a řada dalších byla zrušena.
Moskvu zasáhla sněhová apokalypsa | Video: Reuters

Moskva - Ruskou metropoli a Moskevskou oblast v neděli další den sužuje husté sněžení a silný vítr, které si už vyžádaly nejméně jeden lidský život a několik zraněných.

Značné problémy působí Moskvě nepříznivé počasí především v dopravě, včetně letecké - tři letiště hlavního města podle agentury TASS hlásí desítky zpožděných a řadu zrušených letů.

"Bohužel včera (v sobotu) se živel neobešel bez obětí. Jeden člověk zemřel při pádu stromu a stržení drátů elektrického vedení," napsal v neděli na sociální síti Vkontaktě moskevský starosta Sergej Sobjanin. Informoval také o nejméně pěti zraněných.

Sobjanin během dne rovněž upozornil, že v metropoli bylo vyvráceno minimálně dva tisíce stromů. Vyzval zároveň Moskvany, aby se měli na pozoru, protože situace se má ještě zhoršit. Podle meteorologů bude nadále sněžit a ani vítr se neutiší.

Kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám bylo podle portálu Jandeks (Yandex) na moskevských letištích během dne zpožděno téměř 60 letů a řada dalších byla zrušena.

Webové stránky pražského Letiště Václava Havla informují o zdržení některých nedělních pravidelných spojů Praha-Moskva či Moskva-Praha.

Centrální regionální středisko ruského ministerstva pro mimořádné události oznámilo, že vánice s vydatným sněhovým přídělem těžce dolehly na 13 regionů v rozsáhlém okolí Moskvy, včetně samotného hlavního města. Šest regionů má problémy s dodávkami elektrického proudu.

Podle střediska byla zintenzivněna kontrola na všech komunikacích postižené evropské části Ruska. Úřady na nich zřídily přes 1700 stálých a 33 mobilních stanovišť, kde se lidé mohou ohřát a najíst.

Na čištění vozovek pracuje více než 69 tisíc lidí a nasazeno je přes 27 tisíc kusů techniky k odklízení sněhu, sdělilo rovněž podle agentury TASS regionální středisko ministerstva pro mimořádné situace.

 

Právě se děje

Další zprávy