Podle La Liberté odsouzený s nejvyšším trestem byl uznán vinným z podvodu a závažného praní špinavých peněz, za což mu soud uložil 46 měsíců odnětí svobody a pokutu 24 200 švýcarských franků (550 000 korun). Druhý odsouzený by za spolupachatelství v podvodu a praní špinavých peněz měl jít do vězení na 41 měsíců s pokutou 41 400 švýcarských franků.
Třetí souzený si vyslechl verdikt 36 měsíců odnětí svobody, přičemž jen 18 měsíců je nepodmíněný trest. Pokutu soud u tohoto muže stanovil ve výši 6300 švýcarských franků.
Deník N napsal, že odsouzeným s nejvyšším trestem je Marek Čmejla, druhým odsouzeným je Jiří Diviš a třetím Oldřich Klimecký. Verdikt podle serveru snižuje Čmejlovi délku trestu vězení o dva měsíce a Divišovi o pět měsíců.
Spolkový soud, který je nejvyšší švýcarskou soudní instancí, loni v prosinci zamítl odvolání pěti odsouzených v případu tunelování a podvodného ovládnutí Mostecké uhelné společnosti. Nicméně nižšímu soudu nařídil, aby přezkoumal tresty tří odsouzených - Čmejly, Diviše a Klimeckého.
Zmíněný soud nižší instance v Bellinzoně v roce 2013 uložil Čmejlovi, Divišovi, Klimeckému a také Antonínu Koláčkovi a Petru Krausovi nepodmíněné tresty v trvání od jednoho roku a čtyř měsíců do čtyř let a čtyř měsíců.
Spolkový soud při loňském prosincovém zamítnutí odvolání odsouzených rovněž uvedl, že vyhověl stížnosti ČR, jejíž účast jako poškozené strany dříve soudy zamítly kvůli opožděnému přihlášení. Švýcarští vyšetřovatelé zadrželi na švýcarských kontech osob podezřelých v této kauze v přepočtu přes 13 miliard korun.