Střelba v San Jose má podle policie osm obětí. Podezřelý spáchal sebevraždu

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 5. 2021 6:24
Osm lidí ve středu přišlo o život při střelbě v železničním depu v kalifornském městě San Jose, informovala místní policie. Podle úřadu šerifa střílel 57letý pracovník dopravního podniku, který po činu spáchal sebevraždu. Další lidé utrpěli zranění, jeden člověk je v kritickém stavu. Vyšetřovatelé zároveň na místě našli výbušná zařízení, informoval list San Francisco Chronicle.
Snímek ze zásahu po střelbě v San José.
Snímek ze zásahu po střelbě v San José. | Foto: Reuters

Výstřely se v areálu nedaleko centra San Jose a hned vedle místního letiště začaly ozývat kolem 06:30 místního času (15:30 SELČ), uvedla agentura AP. V komplexu, který leží poblíž sídla šerifa okresu Santa Clara, jsou odstavené železniční soupravy a probíhá tam jejich údržba. Jde o areál dopravního podniku VTA, který řídí hromadnou dopravu ve městě San Jose a okolí.

Policie nejdříve informovala o blíže nespecifikovaném počtu mrtvých a zraněných, asi čtyři hodiny po střelbě pak oznámila bilanci devíti mrtvých s tím, že vícero dalších lidí bylo zraněno. Mluvčí úřadu šerifa Russell Davis později potvrdil, že podezřelý zemřel na následky střelného zranění, které si sám způsobil. Mezi ním a na místo přivolanými policisty ani nestihlo dojít k přestřelce, ačkoliv strážníci dorazili do budovy ještě ve chvíli, kdy pachatel střílel.

"Zcela jistě vím, že když podezřelý zjistil, že na místo dorazily bezpečnostní složky, spáchal sebevraždu," citovala agentura AFP šerifku Laurie Smithovou.

Za činem podle oficiálních vyjádření stojí Sam Cassidy, který pro VTA pracoval. Zatím není jasné, jaký měl motiv, ani to, z jaké zbraně střílel. Kromě něj podle všeho zemřeli i další zaměstnanci dopravního podniku.

Na místě krveprolití zasahovali také pyrotechnici, přičemž se uvnitř jedné z budov našlo "několik výbušných zařízení", píše San Francisco Chronicle. Vyšetřování samotné střelby bylo kvůli tomu pozastaveno. "Zabere to nějaký čas… zabezpečit ty prostory, aby se na místě činu mohli pohybovat vyšetřovatelé," řekl mluvčí úřadu šerifa Russell Davis.

Úřady rovněž vyšetřují požár Cassidyho domu, který vypukl krátce před střelbou.

 

Právě se děje

Další zprávy