Při přestřelce s policií na škole v Tennessee zemřel student, strážník je zraněný

Reuters Zahraničí ČTK Reuters, Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 13. 4. 2021 6:36
V prostorách střední školy Austin-East Magnet High School ve městě Knoxville v americkém státu Tennessee se v pondělí strhla přestřelka s policií, při níž zemřel student a jeden ze zasahujících policistů utrpěl vážná zranění. Na Twitteru o tom informovaly státní úřady. Policie původně hovořila o několika lidech zasažených kulkami a o zatčeném člověku.
Policie u střední školy ve městě Knoxville, kde došlo ke střelbě.
Policie u střední školy ve městě Knoxville, kde došlo ke střelbě. | Foto: Reuters

Policie uvedla, že kolem 15:15 místního času (21:15 SELČ) obdržela hlášení, že se v budově školy pohybuje člověk se zbraní. Na televizních záběrech byly vidět policejní a hasičské posádky obklopující střední školu Austin-East Magnet.

"Reagujeme na střelbu, ke které došlo dnes (v pondělí) odpoledne na Austin-East Magnet High School. Shromažďujeme informace o této tragické situaci a další informace poskytneme co nejdříve," uvedl na Twitteru ředitel školy Bob Thomas. "Školní budova byla uzavřena, a studenti, kterých se incident netýká, byli propuštění k rodinám," dodal.

Po příjezdu strážníků se osoba schovávala na záchodech a policisté jí přikázali, aby vyšla ven. Jelikož podezřelý neuposlechl, tak policisté vstoupili dovnitř. Útočník v tu chvíli začal střílet a jednoho ze strážníků strefil do stehna. Policisté palbu opětovali a podezřelého zastřelili.

Později oznámili, že se jednalo o jednoho ze studentů školy, blíže jej však neidentifikovali. Motiv jeho jednání je nyní neznámý.

Úřady po přestřelce školu, která se zaměřuje na výuku tance a divadla, uzavřely a rodiče si chodili vyzvedávat děti na nedalekém baseballovém hřiště u zadní části budovy. Poraněný policista byl ve vážném stavu převezen do nemocnice, podle lékařů však není v ohrožení života.

"Je při vědomí a v dobré náladě (…). Bude v pořádku. Poděkovala jsem mu za to, že riskoval svůj život, aby ochránil studenty a zaměstnance ve škole. Řekl, že je raději raněný on, než aby se něco stalo někomu jinému," řekla televizi CBS News starostka Knoxvillu Indya Kincannonová.

Událost nadále vyšetřují místní úřady, pomáhají jim rovněž odborníci z federálního Úřadu pro alkohol, tabák, zbraně a výbušniny (ATF).

Čtvrť Austin-East je letos otřesena násilnostmi s použitím střelných zbraní. Podle místních médií tam v posledních měsících při střeleckých incidentech zemřeli čtyři studenti střední školy.

Spojené státy se v posledních týdnech potýkají se sérií velkých střeleckých útoků. Minulý týden zaútočil na továrnu v Texasu jeden její zaměstnanec, zabil jednoho člověka a šest dalších zranil. Osm lidí zemřelo v polovině března při útocích na tři masážní a kosmetické salony v okolí Atlanty, asi o týden později pak v supermarketu ve městě Boulder v Coloradu přišlo při střelbě o život deset lidí. Začátkem dubna zemřeli čtyři lidé po útoku na realitní kancelář ve městě Orange v Kalifornii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy