Slovensko schválí kandidaturu ministra zahraničí Lajčáka na generálního tajemníka OSN

ČTK ČTK
24. 5. 2016 20:36
Kandidaturu dosavadního šéfa slovenské diplomacie Miroslava Lajčáka na generálního tajemníka OSN má vláda premiéra Roberta Fica schválit na svém středečním jednání. Uvedl to v úterý slovenský server Teraz.sk. Současnému generálnímu tajemníkovi OSN Pan Ki-munovi vyprší pětiletý mandát koncem letošního roku. O schvalování své kandidatury na středečním zasedání kabinetu se zmínil sám Lajčák v e-mailu politickému analytikovi Eduardu Chmelárovi. "Potvrdil, že se zítra stane oficiálním kandidátem na post generálního tajemníka OSN, že mu podporu vyjádřili všichni nejvyšší ústavní činitelé Slovenské republiky, a poděkoval za povzbuzení," uvedl Chmelár.
Miroslav Lajčák.
Miroslav Lajčák. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 44 minutami

O brexitové dohodě se dnes jednat nebude, rozhodl předseda britské Dolní sněmovny

Předseda dolní komory britského parlamentu John Bercow zablokoval nový pokus vlády předložit poslancům ke schválení dohodu o brexitu. Vláda podle něj navrhovala v zásadě stejné usnesení jako v sobotu, přičemž se nezměnily vnější okolnosti, nové projednávání této otázky by tudíž porušovalo procedurální pravidla.

Při mimořádném sobotním zasedání parlamentu nakonec nedošlo na jasný verdikt o návrhu brexitové dohody jako takovém. Dolní sněmovna však odhlasovala, že dohodu neschválí, dokud nebude její obsah převeden do britského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy