Slovensko schválí kandidaturu ministra zahraničí Lajčáka na generálního tajemníka OSN

ČTK ČTK
24. 5. 2016 20:36
Kandidaturu dosavadního šéfa slovenské diplomacie Miroslava Lajčáka na generálního tajemníka OSN má vláda premiéra Roberta Fica schválit na svém středečním jednání. Uvedl to v úterý slovenský server Teraz.sk. Současnému generálnímu tajemníkovi OSN Pan Ki-munovi vyprší pětiletý mandát koncem letošního roku. O schvalování své kandidatury na středečním zasedání kabinetu se zmínil sám Lajčák v e-mailu politickému analytikovi Eduardu Chmelárovi. "Potvrdil, že se zítra stane oficiálním kandidátem na post generálního tajemníka OSN, že mu podporu vyjádřili všichni nejvyšší ústavní činitelé Slovenské republiky, a poděkoval za povzbuzení," uvedl Chmelár.
Miroslav Lajčák.
Miroslav Lajčák. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 44 minutami

Čínská vláda zrušila kvůli koronaviru všechny oslavy Nového roku

Peking ve snaze zabránit dalšímu šíření nového koronaviru odvolal všechny velké akce spojené s oslavami lunárního Nového roku, jehož příchod připadá na sobotu. Úřad čínské metropole pro turistiku uvedl, že se tím snaží omezit shromažďování lidí a že zdraví má přednost.

Koronavirem se v Číně doposud nakazilo více než 600 lidí, 17 jich zemřelo. Několik měst přerušilo provoz veřejné dopravy a požádalo obyvatele, aby nikam nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné. Město Wu-chan, kde nákaza propukla, je odříznuté od světa. Nelétají tam letadla a nejezdí vlaky ani autobusy.

Na svátky kolem lunárního Nového roku se přitom obvykle na cesty za příbuznými po celé Číně, ale i do zahraničí, vydávají stamiliony lidí. Státní železniční společnost ve čtvrtek uvedla, že od pátku bude lidem vracet v plné výši peníze za nevyužité jízdenky.

Další zprávy