Slovenská policie vylovila z řeky část pistole, kterou byl zřejmě zavražděn Kuciak

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 4. 2019 16:21
Policie v jihoslovenském Kolárovu našla v řece Váh část pistole, kterou mohl být loni v únoru zavražděn novinář Ján Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová. Ve středu o tom informovala televize Markíza, podle níž policistům místo ukázal údajný vrah Miroslav Marček, který se minulý týden podle médií k činu přiznal.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Podle Markízy se jedná o hlaveň pistole. Zda jde o část vražedného nástroje, ale není dosud jasné a čeká se na výsledky expertizy. Pátrání po zbylých dílech zbraně, kterou prý pachatel před vhozením do řeky rozebral, pokračuje. Komplikuje ho ale silný proud a písčité dno.

Příslušníci speciální policejní jednotky našli v úterý v nedalekém korytu Malého Dunaje také zbraň, kterou Marček v roce 2016 údajně použil při vraždě podnikatele Petera Molnára.

Policie z usmrcení Kuciaka a Kušnírové kromě Marčeka viní další čtyři osoby. Jsou to Tomáš Szabó, Zoltán Andruskó, ze zprostředkování zločinu je obviněná Alena Zsuzsová a z objednání vraždy novináře je obviněn kontroverzní podnikatel Marián Kočner, který vinu podle svého obhájce nadále popírá.

Novinář byl spolu se svou snoubenkou zastřelen loni v únoru ve svém domě v obci Velká Mača. Kočner Kuciakovi před vraždou vyhrožoval, a reportér na něj dokonce podal trestní oznámení. Žurnalistu, kterého označoval za špatného člověka, na zveřejněné nahrávce ujišťoval, že najde "špínu" na něj a na jeho rodinu a získané informace.

"Vy jste velmi osobní, jste zlý člověk, kterého někdo úkoluje, a věřte mi, že přijdu na to, kdo vás úkoluje," říkal Kočner.

Dvojí vražda loni otřásla Slovenskem natolik, že pod tlakem veřejnosti odstoupil z čela vlády tehdejší premiér Robert Fico.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy