Slovenská policie vylovila z řeky část pistole, kterou byl zřejmě zavražděn Kuciak

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 4. 2019 16:21
Policie v jihoslovenském Kolárovu našla v řece Váh část pistole, kterou mohl být loni v únoru zavražděn novinář Ján Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová. Ve středu o tom informovala televize Markíza, podle níž policistům místo ukázal údajný vrah Miroslav Marček, který se minulý týden podle médií k činu přiznal.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Podle Markízy se jedná o hlaveň pistole. Zda jde o část vražedného nástroje, ale není dosud jasné a čeká se na výsledky expertizy. Pátrání po zbylých dílech zbraně, kterou prý pachatel před vhozením do řeky rozebral, pokračuje. Komplikuje ho ale silný proud a písčité dno.

Příslušníci speciální policejní jednotky našli v úterý v nedalekém korytu Malého Dunaje také zbraň, kterou Marček v roce 2016 údajně použil při vraždě podnikatele Petera Molnára.

Policie z usmrcení Kuciaka a Kušnírové kromě Marčeka viní další čtyři osoby. Jsou to Tomáš Szabó, Zoltán Andruskó, ze zprostředkování zločinu je obviněná Alena Zsuzsová a z objednání vraždy novináře je obviněn kontroverzní podnikatel Marián Kočner, který vinu podle svého obhájce nadále popírá.

Novinář byl spolu se svou snoubenkou zastřelen loni v únoru ve svém domě v obci Velká Mača. Kočner Kuciakovi před vraždou vyhrožoval, a reportér na něj dokonce podal trestní oznámení. Žurnalistu, kterého označoval za špatného člověka, na zveřejněné nahrávce ujišťoval, že najde "špínu" na něj a na jeho rodinu a získané informace.

"Vy jste velmi osobní, jste zlý člověk, kterého někdo úkoluje, a věřte mi, že přijdu na to, kdo vás úkoluje," říkal Kočner.

Dvojí vražda loni otřásla Slovenskem natolik, že pod tlakem veřejnosti odstoupil z čela vlády tehdejší premiér Robert Fico.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy