Obrazem: Vystoupil u hřbitova a pak minul hřiště. Šli jsme po stopách Kuciakova vraha

Obrazem: Vystoupil u hřbitova a pak minul hřiště. Šli jsme po stopách Kuciakova vraha
My jsme se vydali po stopách vraha. Tak, jak jeho cestu popsala slovenská policie.
21. února 2018 v 18:28 vystoupil na kraji vsi u hřbitova muž, který Kuciaka zastřelil. Vydal se kolem zarostlého hřiště. Byl to Miroslav Marček, muž, který se v pondělí k vraždě přiznal u soudu.
O tři minuty později prošel skrze otevřenou bránu okolo malé tribuny na místním stadionu.
Prošel dírou v plotě, kterou využívají místní k cestě na hřiště.
Foto: Jakub Plíhal
JP sfe JP, sfe
Aktualizováno 14. 1. 2020 10:16
V únoru 2018 se Tomáš Szabó a Miroslav Marček podle obžaloby vydali do Velké Mači, aby zabili slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka. Marček se u soudu už dříve přiznal, že zastřelil i jeho snoubenku Martinu Kušnírovou. Ve čtvrtek soud poslal do vězení také jeho komplice Szabóa. Podívejte se v rekonstrukci na to, jak vražda probíhala.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy