reklama
 
 

Slovenská policie obvinila Kočnera z nedovoleného ozbrojování

27. 3. 2019 17:15
Slovenský podnikatel Marian Kočner, kterého slovenská policie tento měsíc obvinila z objednání vraždy novináře Jána Kuciaka, byl nově obviněn i z nedovoleného ozbrojování. Spolu s Kočnerem policie obvinila i dalšího muže, kterým je podle dostupných informací patrně vrah Kuciaka a jeho partnerky. U obou obviněných kriminalisté ještě loni našli nelegálně držené náboje, vyplývá z oznámení policie.

Slovenská policie celá jména obviněných nezveřejnila, na sociální síti je označila jako "Marian K." a "Tomáš Sz.". Z dalších policejních informací a z článků médií vyplývá, že jde o Kočnera a o Tomáše Szabóa, který je podle dřívějšího sdělení prokuratury podezřelý, že Kuciaka a jeho partnerku loni v únoru zastřelil.

Kočnera policie obvinila proto, že nelegálně držel 60 kusů nábojů nejmenovaného českého výrobce. Náboje našli kriminalisté během policejní razie na podzim loňského roku. U druhého obviněného policisté zajistili 14 nábojů od různých výrobců.

Kočner je ve vazbě od loňského června kvůli případu, ve kterém čelí spolu s bývalým šéfem soukromé televize Markíza a exministrem hospodářství Pavolem Ruskem obžalobě z falšování směnek v hodnotě zhruba 69 milionů eur (1,78 miliardy korun). Szabó je ve vazbě v případu vraždy Kuciaka, ve kterém bylo spolu s ním a Kočnerem dosud obviněno dohromady pět osob.

MIMORIADNA SPRÁVA: MARIAN K. A TOMÁŠ SZ. BOLI OPÄŤ OBVINENÍ Aktualizácia: komplet text a foto. Polícia obvinila Mariana K. a Tomáša Sz. z prečinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, za ktorý im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody vo výške 1 až 5 rokov. Obaja sú vo výkone väzby za iné skutky. Marian K. si zaobstaral 60 ks nábojov (český výrobca), ktoré nelegálne zadržiaval v rodinnom dome v Bratislave, a to až do vykonania rozsiahlej policajnej akcie v októbri 2018. Tomáš Sz. prechovával doma 14 nábojov od českého, československého a maďarského výrobcu, ktoré policajti našli počas veľkej akcie v Kolárove v septembri 2018. Prvá fotka je ilustračná, ďalšie autentické

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne 27. March 2019

autor: ČTK | 27. 3. 2019 17:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama