Slovenská krize zažehnána. Vládní strany podepsaly dodatek ke koaliční smlouvě

ČTK ČTK
11. 9. 2017 15:03
Předsedové tří vládních stran na Slovensku v pondělí podepsali dodatek ke koaliční smlouvě, kterou v srpnu původně vypověděla Slovenská národní strana (SNS), a vyvolala tím krizi v koalici. Dodatek předpokládá například pravidelné konzultace zástupců koaliční stran. SNS po překvapivém vypovězení koaliční smlouvy nejprve požadovala přípravu nového dokumentu. Později ovšem ustoupila a spokojila se pouze s dodatkem. Nacionalistická SNS vyvolala krizi v koalici po propuknutí aféry ohledně přerozdělování evropských dotací. Kvůli ní po tlaku premiéra a předsedy nejsilnější vládní strany Směr - sociální demokracie Roberta Fica podal demisi ministr školství Peter Plavčan.
Premiér Robert Fico.
Premiér Robert Fico. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy