Vládní krize na Slovensku je zřejmě u konce. Strany odmítly koalici položit

ČTK ČTK
25. 8. 2017 14:19
Předsedové tří vládních stran na Slovensku se na pátečním jednání shodli, že současný kabinet nemá alternativu. Novinářům to řekl premiér a předseda nejsilnější vládní strany Směr - sociální demokracie (Směr-SD) Robert Fico. Dodal, že se s kolegy dohodl na přípravě dodatku ke koaliční smlouvě. Nově by se zástupci vládních stran měli scházet pravidelně. Koalice chce také dohodnout postup pro řešení případných sporů. Vládní krize na Slovensku propukla poté, co Slovenská národní strana (SNS) vypověděla koaliční smlouvu před více než dvěma týdny a požadovala nové nastavení vztahů v koalici. SNS smlouvu vypověděla po odhalení dotační aféry, která se týkala ministra školství Petera Plavčana.
Slovenský premiér Robert Fico.
Slovenský premiér Robert Fico. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 20 minutami

Většina opozice nechce hlasování o nedůvěře vládě, tvrdí Pekarová

Opozice pravděpodobně nevyvolá hlasování o nedůvěře vládě, o kterém uvažovala poté, co do Česka dorazil audit Evropské komise na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a nejvyšší státní zástupce rozhodl, že bude pokračovat trestní stíhání předsedy vlády v případu Čapího hnízda.

Lídři opozice mluvili o eventuálním hlasování o nedůvěře na čtvrteční schůzce, uvedla Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

"Byla řešena možnost svolání mimořádné schůze s cílem vyslovit nedůvěru vládě, což většinou ostatní opoziční strany nechtěly. Byl to můj návrh, respektuji, že většina opozitních stran nechce hlasování o nedůvěře vládě vyvolat," uvedla.

Další zprávy