Silné bouřky trápí Německo. Téměř sto zraněných, vykolejený vlak i zrušený festival

25. 6. 2016 15:33
Bouřky v Německu si vyžádaly přes 90 zraněných lidí. Způsobily lokální záplavy a sesuv půdy, kvůli němuž vykolejil vlak a zrušen byl i hudební festival, kterého se účastnilo přes 60 tisíc lidí.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Berlín - Vlnu tropických veder vystřídaly v Německu silné bouřky, které zejména na jihozápadě země přinesly přívalové srážky a lokální povodně. Zranění utrpělo více než 90 lidí, informovala v sobotu agentura DPA.

Ve spolkové zemi Porýní-Falc kvůli sesuvu půdy ráno vykolejil regionální vlak, v Bádensku-Württembersku zrušili kvůli počasí velký hudební festival Southside, jehož se účastnily desetitisíce lidí.

Vykolejení vlaku na trati mezi Koblencí a Frankfurtem nad Mohanem způsobil sesuv mezi stanicemi Bacharach a Oberwesel. Lehké zranění utrpělo devět pasažérů, strojvůdce se zranil těžce. Kvůli vyprošťovacím pracím je trať nyní uzavřená.

Celkem 82 lidí museli lékaři ošetřit v obci Neuhausen ob Eck, kde se konal hudební festival Southside. Pět lidí skončilo v nemocnici a pořadatelé se nakonec rozhodli, že akci, na niž přijelo kolem 60 tisíc fanoušků, raději zruší.

Problémy s místními záplavami řešily některé obce na západě Německa už v pátek. Například obec Stromberg v Porýní-Falci velká voda odřízla od světa, když zaplavila přes 60 domů. Krupobití v Hesensku zase krátkodobě zablokovalo dopravu.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy