Silné bouřky trápí Německo. Téměř sto zraněných, vykolejený vlak i zrušený festival

25. 6. 2016 15:33
Bouřky v Německu si vyžádaly přes 90 zraněných lidí. Způsobily lokální záplavy a sesuv půdy, kvůli němuž vykolejil vlak a zrušen byl i hudební festival, kterého se účastnilo přes 60 tisíc lidí.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Berlín - Vlnu tropických veder vystřídaly v Německu silné bouřky, které zejména na jihozápadě země přinesly přívalové srážky a lokální povodně. Zranění utrpělo více než 90 lidí, informovala v sobotu agentura DPA.

Ve spolkové zemi Porýní-Falc kvůli sesuvu půdy ráno vykolejil regionální vlak, v Bádensku-Württembersku zrušili kvůli počasí velký hudební festival Southside, jehož se účastnily desetitisíce lidí.

Vykolejení vlaku na trati mezi Koblencí a Frankfurtem nad Mohanem způsobil sesuv mezi stanicemi Bacharach a Oberwesel. Lehké zranění utrpělo devět pasažérů, strojvůdce se zranil těžce. Kvůli vyprošťovacím pracím je trať nyní uzavřená.

Celkem 82 lidí museli lékaři ošetřit v obci Neuhausen ob Eck, kde se konal hudební festival Southside. Pět lidí skončilo v nemocnici a pořadatelé se nakonec rozhodli, že akci, na niž přijelo kolem 60 tisíc fanoušků, raději zruší.

Problémy s místními záplavami řešily některé obce na západě Německa už v pátek. Například obec Stromberg v Porýní-Falci velká voda odřízla od světa, když zaplavila přes 60 domů. Krupobití v Hesensku zase krátkodobě zablokovalo dopravu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy