Kišida minulý týden prohlásil, že je potřeba, aby se vztahy mezi oběma zeměmi změnily. Kim Jo-čon označila Kišidova slova za pozitivní signál, "pokud jsou motivována skutečnou snahou odpoutat se od minulosti a otevřít novou kapitolu budoucnosti".
Sestra severokorejského vůdce přitom zdůraznila, že Japonsko především musí přestat nadnášet otázku japonských státních příslušníků, kteří byli uneseni do Severní Koreje v 70. a 80. letech minulého století, aby tam pomáhali při výcviku špionů. Kišida nicméně řekl, že i toto téma by chtěl při setkání se severokorejským vůdcem Kimem probrat.
Pchjongjang se k únosům Japonců přiznal v roce 2002 a pěti uneseným japonským občanům a jejich příbuzným povolil návrat do Japonska. Severní Korea sdělila, že zbývajících osm unesených je už po smrti. Tokio ale žádá více informací o tom, co se s těmito lidmi stalo. Japonsko má navíc podezření, že uneseno bylo podstatně větší množství lidí. Podle sestry severokorejského vůdce bylo téma únosů Japonců do KLDR již vyřešeno.
Nejvyšší představitelé Japonska a Severní Koreje se naposledy sešli v roce 2004, kdy tehdejší premiér Džuničiró Koizumi v KLDR jednal s Kim Čong-ilem, otcem nynějšího vůdce Kim Čong-una.