Senátor Cruz podpoří Trumpa, i když mu nemohl přijít na jméno. Clintonová je pro něj nepřijatelná

ČTK ČTK
23. 9. 2016 22:45
Texaský senátor Ted Cruz v pátek oznámil, že ve volbách amerického prezidenta podpoří Donalda Trumpa. Cruz, který byl během republikánských primárek hlavním Trumpovým rivalem a podpořit ho zarputile odmítal, to uvedl na svém facebookovém účtu.
Donald Trump a Ted Cruz
Donald Trump a Ted Cruz | Foto: Reuters

Texaský senátor Ted Cruz své rozhodnutí podpořit v prezidentských volbách Donalda Trumpa zdůvodnil mimo jiné svým dřívějším slibem, že podpoří republikánského kandidáta. Druhou příčinou jeho změny názoru prý je, že demokratická kandidátka na prezidenta Hillary Clintonová je podle něj "zcela nepřijatelná".

Trump a Cruz se během kampaně před primárkami častovali tvrdými odsudky. Newyorský magnát označoval svého soupeře za "prolhaného Teda", zatímco Cruz hovořil o Trumpovi jako o "narcisovi".

Ani na červencové republikánské konferenci, na níž byl Trump oficiálně nominován kandidátem, Cruz svého soupeře nepodpořil. "Nemám ve zvyku podporovat ty, kteří útočí na mou ženu a mého otce," vysvětlil později Cruz důvody, proč se nepřidal na Trumpovu stranu. Miliardář mimo jiné prohlásil, že Cruzův otec byl komplicem vraha prezidenta Johna Kennedyho.

Problém Hillary Clintonové je jejích posledních 40 let, není neznámou entitou, každý Američan má na ni velmi silný názor, říká bankéř Ondřej Jonáš. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy