Sedm mrtvých za dvacet let. Japonci vyšetřují černou vdovu

20. 11. 2014 18:45
Žena díky dědictví a vyplacení pojistek po zesnulých partnerech nashromáždila v přepočtu bezmála 150 milionů korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Tokio - Japonská policie ve středu zadržela sedmašedesátiletou milionářku Čisako Kakehiovou. Podezírá ji, že jedem zavraždila svého posledního manžela.

Kriminalisté zároveň zahájili vyšetřování smrti jejích šesti předchozích partnerů, napsal britský The Daily Telegraph.

Případ "černé vdovy" zaplnil přední stránky japonského tisku. Žena údajně díky dědictví a vyplacení životního pojištění po svých zesnulých partnerech nashromáždila více než 800 milionů jenů (téměř 150 milionů korun). Dotyčná zmíněná nařčení odmítá.

"Nikoho jsem nezabila," citovala policie z vyjádření Kakehiové. "Já ani nevím, jak někoho zabít. Nevím, odkud se vzal ten kyanid."

Smrt měsíc po svatbě

Policie začala Kakehiovou vyšetřovat po smrti jejího 75letého manžela Isaa Kakehiho loni v prosinci.

Kakehi zkolaboval v jejich společném domě ve městě Muko, pouhý měsíc po svatbě. Po převozu do nemocnice zemřel. Pitva v nemocnici odhalila v jeho těle stopy vysoce toxického kyanidu.

O tři měsíce dřív se tehdejšímu příteli Kakehiové udělalo zle poté, co společně jedli v restauraci, napsala japonská tisková agentura Jiji Press. Ani on už není mezi živými.

V březnu 2012 tehdejší jednasedmdesátiletý snoubenec Kakehiové přišel o život, když spadl ze své motorky v Ósace.

Jako příčina smrti byl tenkrát uveden infarkt, při pitvě ale byl zemřelému odebrán krevní vzorek, který policie uložila. V souvislosti s vyšetřováním Kakehiové byl tento vzorek přezkoumán a i v tomto případě byla v krvi zjištěna přítomnost kyanidu.

Sedm úmrtí za dvacet let

První manžel Kakehiové zemřel v roce 1994 ve věku 54 let, jejího druhého muže, s nímž se seznámila prostřednictvím seznamovací kanceláře, postihl v roce 2006 ve věku 69 let infarkt, který nepřežil.

Třetí manželství "černé vdovy" skončilo manželovým úmrtím v roce 2008. O rok později přítel Kakehiové podlehl údajné rakovině.

Pokud bude Kakehiová shledána vinnou z vražd svých partnerů, velmi pravděpodobně ji čeká trest smrti.

V dubnu 2012 byla v Japonsku odsouzena k trestu smrti jiná černá vdova, dnes devětatřicetiletá Kanae Kidžimaová. Ta zavraždila tři muže, které poznala přes internetové seznamky.

Vylákala z nich peníze, a když naléhali na jejich vrácení, omámila je prášky na spaní a udusila oxidem uhelnatým. Také Kidžimaová tvrdí, že je nevinná, a odvolala se k nejvyššímu soudu.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Křetínský popřel spekulace, že chce s Mediasetem převzít mediální společnost ProSieben

Český podnikatel a miliardář Daniel Křetínský odmítl spekulace, že chce s italskou mediální skupinou Mediaset ovládnout německou společnost ProSiebenSat.1 Media, ve které vlastní desetiprocentní podíl. Uvedl to v rozhovoru s agenturou Reuters. Majitel jedné z největších energetických skupin v Evropě diverzifikuje aktivity a vyhledává zajímavé investice v maloobchodu, v médiích a dalších oborech, hlavním zájmem však pro něj zůstává energetika, řekl Reuters.

"Nejednáme ve shodě s Mediasetem," uvedl Křetínský. Dodal ale, že očekává, že epidemie covid-19 nějakým způsobem ovlivní jeho retailové a mediální investice.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Žalobce podal odvolání v případu bývalého imáma Shehadeha

Státní zástupce se odvolal proti rozhodnutí pražského městského soudu, který v únoru poslal bývalého pražského imáma Samera Shehadeha na deset let do vězení za účast na teroristické skupině a financování terorismu. Trestní senát uložil také jedenáctiletý trest Sámerovu bratrovi Omarovi a šestiletý trest jeho švagrové Fátimě Hudkové. Shehadeh a obhájci zbylých obžalovaných se odvolali na místě.

"Odvolání poslali všichni tři obžalovaní i státní zástupce," uvedla mluvčí soudu Markéta Puci. Před soudem se zpovídal ve věci jen někdejší imám, Omar Shehadeh a Hudková jsou stíháni jako uprchlí. Policie po nich stále pátrá. Státní zástupce Marek Bodlák už dříve uvedl, že o nich měl poslední informace v říjnu 2017. Shehadeh v minulosti prohlásil, že se s nimi naposledy zkontaktoval v polovině roku 2018.

Zdroj: ČTK
Další zprávy