"Schluss" zní z německých sjezdovek. Policisté odsud vyhánějí lyžaře i sáňkaře

Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
4. 1. 2021 10:24
Stovky lidí se o víkendu hrnuly do lyžařského střediska Winterberg na východ od Düsseldorfu. „Opětovně tu docházelo k porušování pravidel, takže město lidem zakázalo vstup na sjezdovky,“ vysvětlil policejní mluvčí Sebastian Held. Město Winterberg v posledních dnech čelilo návalu tisíců lidí, což vedlo k přeplněným parkovištím a dopravním zácpám.
Policisté vyhánějí lyžaře a sáňkaře i z německých sjezdovek | Video: Reuters

Do zasněžených oblastí Německa vyrazily o víkendu tisícovky jednodenních výletníků. A to i přes upozornění provozovatelů zimních areálů, že na sjezdovkách je uzavřené zázemí včetně toalet.

Lidé tu porušovali pravidla týkající se nošení roušek, rozestupů i zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti. Potíže byly i s parkováním, kapacitu parkovišť lidé naplnili už během dopoledne, další turisté tak nechávali svá auta u krajnice a komplikovali tím běžný provoz. V neděli tak už například v lyžařském středisku ve Winterbergu zasahovala pořádková jednotka. 

Vleky, sjezdovky, restaurace a chaty budou v Německu uzavřeny nejméně do 10. ledna.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Izrael odsoudil zvolení ultrakonzervativce Raísího íránským prezidentem, svět by podle něj neměl s jeho režimem vyjednávat o návratu k jaderné dohodě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy