"Schluss" zní z německých sjezdovek. Policisté odsud vyhánějí lyžaře i sáňkaře

Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
4. 1. 2021 10:24
Stovky lidí se o víkendu hrnuly do lyžařského střediska Winterberg na východ od Düsseldorfu. „Opětovně tu docházelo k porušování pravidel, takže město lidem zakázalo vstup na sjezdovky,“ vysvětlil policejní mluvčí Sebastian Held. Město Winterberg v posledních dnech čelilo návalu tisíců lidí, což vedlo k přeplněným parkovištím a dopravním zácpám.
Policisté vyhánějí lyžaře a sáňkaře i z německých sjezdovek | Video: Reuters

Do zasněžených oblastí Německa vyrazily o víkendu tisícovky jednodenních výletníků. A to i přes upozornění provozovatelů zimních areálů, že na sjezdovkách je uzavřené zázemí včetně toalet.

Lidé tu porušovali pravidla týkající se nošení roušek, rozestupů i zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti. Potíže byly i s parkováním, kapacitu parkovišť lidé naplnili už během dopoledne, další turisté tak nechávali svá auta u krajnice a komplikovali tím běžný provoz. V neděli tak už například v lyžařském středisku ve Winterbergu zasahovala pořádková jednotka. 

Vleky, sjezdovky, restaurace a chaty budou v Německu uzavřeny nejméně do 10. ledna.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo financí poprvé povede žena, exšéfka centrální banky Yellenová

Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Podle agentury AP se pro Yellenovou ve 100členném Senátu vyslovilo 84 senátorů, 15 bylo proti. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli ve schválení Bidenova stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Návrh naráží na tvrdý odpor republikánů, kterým se zdá příliš vysoký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy