Policie uzavřela silnici z Deštného. Turisté už parkovali i na zákazu zastavení

ČTK Domácí ČTK, Domácí
1. 1. 2021 16:56
Kvůli náporu turistů v oblasti Šerlichu v Orlických horách police na více než dvě hodiny omezila provoz na příjezdové silnici z Deštného. Vyhrotily se tak už několik dní trvající potíže, kdy po naplnění kapacity parkoviště řidiči nechávají své vozy podél silnice klidně i pod značkou zákaz zastavení.
Turisté a sáňkaři. Ještě ve čtyři odpoledne byly sjezdovky v Říčkách plné lidí | Video: Holidayinfo.cz

"Museli jsme omezit průjezd osobních vozidel tak, abychom zachovali průjezd pro záchranáře, silničáře a horskou službu," popsala situaci mluvčí krajské policie Eva Prachařová. Několik policejních hlídek proto v pátek po poledni na silnici přes Šerlich pouštělo jen řidiče, kteří projížděli dál.

S podobnými komplikacemi policisté počítají i o víkendu. Doporučují tedy lidem, aby cestu do momentálně nejvytíženější oblasti Orlických hor ještě zvážili.

Obec Deštné několik let usiluje o rozšíření parkoviště v horském sedle mezi Šerlichem a Velkou Deštnou, jehož kapacita je zvláště v zimní sezoně nedostatečná, auta často komplikují průjezd po silnici II/311 mezi střediskem v Deštném a Orlickým Záhořím. K atraktivnosti lokality přispěla i nedávno otevřená rozhledna na Velké Deštné, ke které se turisté nejsnáze dostanou právě ze sedla pod Šerlichem.

V posledních dnech roste zájem o jednodenní návštěvy horských oblastí, mimo Orlické hory jde také o Krkonoše. Vládní nařízení lyžařská střediska uzavřelo, lidé tak většinou vyrážejí za turistikou nebo sáňkovat. Parkoviště ve většině horských středisek jsou plná, řidiči pak často parkují na místech, která k tomu nejsou určená.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy