Bin Salmán na schůzku přijel jako zástupce jedné z členských zemí, avšak mnoho státníků jej považuje za strůjce říjnové vraždy novináře Džamála Chášukdžího. Rijád vraždu přiznal, ale zásadně odmítá podezření, že ji nařídil korunní princ.
Podle Elysejského paláce Macron princi při pětiminutovém setkání řekl, že by byl rád, kdyby se do vyšetřování mohly zapojit mezinárodní odborníci. Hovořili také o Jemenu, kde Saúdská Arábie bojuje na straně tamní vlády proti povstalcům. Macron řekl, že je třeba pro jemenský konflikt najít politické řešení.
Podle francouzských médií se nečeká, že by se Macron na summitu s princem sešel znovu.
Saúdskoarabský list Saudi Gazette se princovým schůzkám věnoval zevrubně. Napsal, že princ hovořil s americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho dcerou Ivankou a s širokým úsměvem si potřásl rukou s Putinem.
Princ s Macronem měli při rozhovoru podle agentury Reuters hlavy blízko sebe a mluvili velmi tiše. Macron se princi díval do očí, princ občas s úsměvem kývl. Reuters také uvádí, že na audiozáznamu je možné zachytit prince, jak říká "nebojte se" a Macrona, jak odpovídá: "Mám obavy. Nikdy mne neposloucháte." Princ na to odpověděl: "Budu poslouchat, samozřejmě." Macron ho nakonec upozornil, "že je mužem, který dodržuje své slovo".
Později se s bin Salmánem sešla také britská premiérka Theresa Mayová. Řekla mu, že by měl podniknout kroky k tomu, aby zabránil opakování incidentů, jako byla vražda Chášukdžího, sdělil úřad premiérky.
"Premiérka zdůraznila důležitost ujištění, že lidé zodpovědní za děsivou vraždu Džamála Chášukdžího budou skládat účty a že Saúdská Arábie podnikne kroky k vytvoření důvěry, že tak zavrženíhodný případ se nemůže znovu stát," uvedla kancelář Mayové.
Mayová předem řekla, že je rozhodnuta princovi sdělit, že v případě Chášukdží očekává přehledné a důsledné vyšetření toho, co se stalo, a potrestání těch, kteří jsou odpovědní.
Pozornost vzbudilo také Salmánovo přátelské uvítání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
High five between Russia's President Putin and Saudi Crown Prince Mohammed Bin Salman at the G20https://t.co/q0Z9qmye51 pic.twitter.com/uVC4pfggwu
— BBC News (World) (@BBCWorld) November 30, 2018
Předseda Evropské rady Donald Tusk na summitu vyzval ostatní účastníky, aby k tématům jednání připojili také otázku základní bezpečnosti novinářů. "Je naší povinností tlačit partnery k respektování těchto základních principů," řekl.
Podle indického tisku korunní princ Módímu nabídl, že Saúdská Arábie bude Indii dodávat ropu a ropné produkty, aby Indie mohla pokrýt své rostoucí energetické potřeby.
S princem se už sešel také čínský prezident Si Ťin-pching. Podle agentury Nová Čína prezident bin Salmánovi řekl, že Čína rozhodně podporuje úsilí Saúdské Arábie o hospodářskou diverzifikaci a sociální reformu a že bude nadále stát po boku arabské země u témat týkajících se jejich hlavních zájmů.
Na summitu se také na osobní schůzce sešli francouzský a ruský prezident, besedovali o situaci v Sýrii, o evropské bezpečnosti a o Ukrajině. Macron při zahájení schůzky řekl, že chce hovořit o Ukrajině "zvláště s přihlédnutím k událostem posledních několika dnů". Odkazoval tak na nedělní incident v Kerčském průlivu, při němž ruská plavidla zadržela tři ukrajinské vojenské lodi a zadržela 24 členů jejich posádek. Kromě této události hodlá francouzský prezident projednat i plnění minských mírových dohod.