Rusové o Karlu Gottovi: Zemřel král českého popu, bylo jen pár hrdinů jako on

ČTK ČTK
2. 10. 2019 14:42
Úmrtí Karla Gotta zaznamenala v Rusku, kde byl zpěvák velice populární, místní média v čele se státní tiskovou agenturou TASS. Ta českého zpěváka označila za "hvězdu světové populární hudby první velikosti".
Karel Gott na archivním snímku z koncertního vystoupení.
Karel Gott na archivním snímku z koncertního vystoupení. | Foto: Lukáš Bíba

TASS poznamenal, že Gott během své pěvecké dráhy nahrál více než 2000 písní. "Nejprodávanějším zůstává album Karel Gott, které vyšlo v Sovětském svazu v roce 1977 nákladem 4,5 milionu kusů," tvrdí agentura.

"Zemřel král českého popu," napsal list Komsomolskaja pravda a dodal, že Gott "byl jako jeden z mála českých interpretů velice slavný také v zahraničí", k čemuž přispělo, že zpíval i v cizích jazycích.

"V mnoha zemích jej nazývali 'českým slavíkem'," napsala agentura RIA Novosti a připomněla Gottovu popularitu v Sovětském svazu a později v Rusku, kde jeho poslední koncerty i v tomto tisíciletí znamenaly plné sály fanoušků.

"Karel Gott byl populární český zpěvák, který byl dobře známý v Sovětském svazu, kde měl desítky vystoupení, některá s armádním souborem Alexandrovců," poznamenal deník Kommersant, který o Gottově úmrtí informoval na svém webu bleskovou zprávou.

Pro sovětské publikum byl Gott náhražkou západních rockových zpěváků, usoudil internetový deník Gazeta.ru a dodal, že mezi lidmi se dokonce žertem říkávalo: "K nám přijíždí každý rok - zpěvák z Prahy Karel Gott."

"Bylo jen několik takových zpěváků, takových hrdinů. Nebyl pouze pro domácí scénu, znali ho i na Západě, v Americe. Byl to vynikající zpěvák s nádherným hlasem a ohromnými možnostmi," cituje Gazeta.ru ruského herce a zpěváka Vladimira Vinokura.

Video: Způsobil poprask, odlišoval se od všech, dokázal oslnit. Hvězdy vzpomínají na Gotta

Způsobil poprask, odlišoval se od všech, dokázal oslnit. Hvězdy vzpomínají na Karla Gotta | Video: Česká televize
 

Právě se děje

před 25 minutami

Česká diplomacie bude s Čínou řešit zrušení přímé linky mezi Prahou a Pekingem

Český velvyslanec v Pekingu bude s čínskou stranou řešit příčinu zrušení přímé linky mezi hlavními městy obou zemí. Informuje o tom Deník N. "Ministr zahraniční pověřil českého velvyslance v Pekingu, aby u čínských partnerů zjistil příčinu pozastavení prodeje letenek na přímý let Peking-Praha," řekla deníku mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy