Rusko vyslalo na Ukrajinu konvoje, vezou dárky i léky. Jde o vojenské zásobování, tvrdí Kyjev

24. 12. 2015 10:07
Rusko vyslalo na východ Ukrajiny, který je pod kontrolou proruských separatistů, další konvoj s údajnou humanitární pomocí. Ruské ministerstvo pro mimořádné situace podle agentury TASS uvedlo, že více než stovka kamionů veze přes tisíc tun jídla, léků, oblečení i dárků. Ruské kolony vyvolávají podezření Kyjeva, který se obává toho, že součástí zásilek je i vojenské zásobování povstalců, což Moskva popírá. Tisková služba ruského ministerstva pro mimořádné situace uvedla, že konvoj vyjel z Donského v Rostovské oblasti v 04:00 moskevského času (02:00 SEČ). Rusko od loňského srpna i přes nesouhlas Kyjeva vypravilo včetně toho dnešního 48 konvojů.
Humanitární konvoj (ilustrační foto)
Humanitární konvoj (ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy