Z analýzy údajů velení ukrajinského letectva podle Wall Street Journal vyplývá, že Ukrajina za posledních šest měsíců zachytila pouze 46 procent ruských raket. Půl roku předtím se přitom armádě okupované země dařilo zlikvidovat 73 procent z nich. Minulý měsíc však míra zachycení klesla dokonce na pouhých 30 procent. Pouze v případě bezpilotních letounů Šáhid se Ukrajincům stále daří. Celkem 82 procent z nich dokážou v letu zlikvidovat.
Zvýšená frekvence bombardování způsobuje významné škody na infrastruktuře země. Současně také zvyšuje tlak na Ukrajince, jejichž omezené zásoby raket vykrývání útoků vyčerpává. Potvrzují se tak obavy z posledních měsíců, které hovořily o tom, že Rusové dalekonosnými útoky způsobují větší škody než minulý a předminulý rok.
Podle evropských vojenských rozvědek je zásadní otázkou, zda se v následujících měsících dokáže ukrajinská armáda ruskému letectvu ubránit, dokud nedorazí nové dodávky západní protivzdušné obrany.
Za posledních šest měsíců Rusko výrazně zvýšilo také nasazení již zmíněných Šáhidů, kterých vypálilo téměř dvojnásobek oproti předchozímu půlroku. Celkem mělo jít podle webu Kyiv Post o víc než 2600 kusů. Předpokládá se, že "sebevražedné" íránské drony slouží k testování protivzdušné obrany předtím, než armáda nasadí raketové údery.
Kromě dronů Rusko vypálilo také 114 balistických a 46 hypersonických střel Kinžal a Zirkon. Jde tedy o znatelný nárůst oproti předchozímu období, kdy okupanti podle Wall Street Journal odpálili 33 balistických a 27 hypersonických střel.
Moskva k útokům na Ukrajinu také znovu nasadila své protiletadlové raketové systémy dlouhého dosahu, jako například S-300 či S-400. Jen v letošním roce z nich na Ukrajině vypálila celkem 175 střel.
Ukrajina nyní hledá další možnosti protiraketové obrany, dosud se však nedaří najít způsob, který by byl účinný proti vyspělým zbraním, které Rusko ve válce používá. Protože se však zásoby raket podle Kyiv Post tenčí na obou stranách konfliktu, může se stát rozhodujícím to, která strana dokáže své útoky déle udržet. Ukrajina v dodávkách raket spoléhá na západní spojence, zatímco Rusko má své výrobní kapacity například v Íránu a Severní Koreji.