Pumový útok ETA zranil ve Španělsku sedm policistů

Reuters
17. 4. 2008 10:11
Bomba explodovala v sídle socialistů v Bilbau
Policisté sbírají důkazy z místa výbuchu. Bilbao, Španělsko
Policisté sbírají důkazy z místa výbuchu. Bilbao, Španělsko | Foto: Reuters

Madrid - Výbuch bomby, kterou pravděpodobně nastražili baskičtí separatisté z hnutí ETA, zranil ve španělském Bilbau sedm policistů. 

K explozi došlo kolem šesté hodiny ranní v sídle tamější pobočky vládní Socialistické strany poté, co na hrozbu upozornil anonymní telefonát. Nálož byla ukryta v tašce, kterou neznámý pachatel do objektu přinesl.

Výbuch zranil sedm policistů. Většinou jim poškodil sluch, skleněné střepy pak způsobily drobné řezné rány.

ETA během ozbrojeného boje za nezávislost zabila více než 800 lidí. Poslední obětí se počátkem března stal bývalý socialistický radní z města Mondragon.

Čtěte více: Atentát před volbami ve Španělsku. Kampaň skončila

 

Právě se děje

před 18 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy