Protinožcům selhaly mobily, do práce je hnaly o hodinu dřív

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
15. 1. 2015 22:00
Firmy se zákazníkům omluvily a společnost Optus dokonce nabídla, že si mohou dát na její účet kávu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Philips

Canberra - Tisíce Australanů vzbudily ve středu jejich mobilní telefony o hodinu dřív, než si jejich majitelé přáli.

Společnosti Virgin Mobile a Optus totiž ve státě Queensland omylem o hodinu posunuly čas dopředu, přestože na území tohoto státu sezonní změna času od roku 1972 neplatí.

Firmy se zákazníkům omluvily a společnost Optus dokonce nabídla, že si mohou dát na její účet kávu, pokud v kavárně ukážou telefon s chybným časem.

Informoval o tom deník The Daily Telegraph.

Vzhledem k tomu, že čas na telefonu zákazníků vypadal v pořádku, mnozí chybu neodhalili, dokud nevyrazili z domovů.

"Zdálo se mi, že je trochu větší tma. Říkal jsem si, že asi v noci pršelo nebo tak něco... a tak jsem vyrazil normálně do práce. V autobusu jsem dostal SMS od manželky, která mi psala, že je teprve 6:20. Nemohl jsem tomu uvěřit, protože na telefonu jsem měl 7:20. Tak jsem se zeptal někoho dalšího v autobusu a ten mi potvrdil, že je opravdu teprve 6:20," citovala australská televize jednoho z postižených zákazníků.

Firma Optus nabídla klientům, které předčasně vyburcovala, zdarma kávu v kavárně při prokázání se telefonem se špatným časovým údajem. "Probudili jsme vás? Omlouváme se," stálo ve vzkazu firmy.

Queensland je jedním z australských států, které sezonní posun času neuplatňují. Stát zkušebně časový posun zavedl na tři roky počínaje obdobím 1989/90, v referendu v roce 1992 ale toto opatření neprošlo, když ho odmítlo 54,5 procenta dotázaných.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy