Problémy Strauss-Kahna neberu konce, nově čelí podezřením z finančních podvodů

ČTK ČTK
16. 10. 2015 10:02
Pařížská prokuratura vyšetřuje úpadek lucemburské investiční společnosti LSK, kterou do loňského října vedl Dominique Strauss-Kahn. Někdejší šéf MMF je podezřelý ze zpronevěry a neoprávněného nakládání s cizími finančními prostředky. Šetření vyvolala stížnost akcionáře LSK Jeana-Francoise Otta, který do firmy vložil 500 000 eur. Prý byl obelhán, protože informace, které obdržel, neodpovídaly reálnému stavu věcí. K stížnosti se následně připojily desítky dalších lidí. Ztráta se odhaduje na 100 milionů eur. Podle advokáta Strausse-Kahna neměl finančník na vedení společnosti žádný vliv a sám se stal obětí podvodu. Strauss-Kahn v posledních letech čelil obviněním ze znásilnění a kuplířství.
Dominique Strauss-Kahn.
Dominique Strauss-Kahn. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Izrael podnikl nálety na Pásmo Gazy, odkud byly vypuštěny zápalné balony

Izraelské vzdušné síly v noci na středu podnikly nálety na palestinské Pásmo Gazy. Stalo se tak nedlouho poté, co zápalné balony vypuštěné z Pásma Gazy způsobily asi dvacítku požárů na jihu Izraele. Jedná se o první významnější incidenty mezi Izraelci a Palestinci od příměří z 21. května, které ukončilo 11denní přeshraniční boje, informovala agentura AFP. Podle Hamásu nebyl při náletech nikdo zraněn.

Izraelská armáda uvedla, že její letadla zasáhla vojenské cíle využívané členy Hamásu v Chán Júnisu a ve městě Gaza. "Ta místa, na něž jsme útočili, využívali k teroristickým aktivitám," sdělil armádní mluvčí. Dodal, že šlo o odvetnou operaci za žhářské útoky na jižní Izrael.

Izraelská média uvádějí, že Palestinci v úterý vyslali přes hranici z Pásma Gazy zápalné balony, které způsobily 26 požárů v západním Negevu. Patnáct z nich vzplálo v lese u kibucu Beeri. K jednomu z balonů bylo připojeno výbušné zařízení, které explodovalo ve vzduchu nad školkou v západním Negevu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy