reklama
 
 

Při výbuchu v restauraci na severu Japonska bylo zraněno 42 lidí

Aktualizováno 16. 12. 2018 19:04
Při nedělním výbuchu v restauraci na severu Japonska byl zraněno 42 lidí. Podle zahraničních agentur to oznámila místní policie. Většina lidí byla zraněna lehce, jeden člověk je ale ve vážném stavu, podle agentury Kjódó v kritickém. Příčinu exploze místní úřady teprve vyšetřují, podle zpravodajského serveru BBC mohlo jít o únik plynu. Výbuch se stal ve dvoupodlažní restauraci ve městě Sapporo na jihu ostrova Hokkaidó.

Podle agentury Kjódó a veřejnoprávní televize NHK exploze způsobila požár a zřícení sousedních budov. Na fotografiích na sociálních sítích jsou vidět trosky budovy restaurace v plamenech.

Zranění byli urychleně převezeni k ošetření do blízkých nemocnic. Na televizních záběrech je vidět šedý dým stoupající z restaurace, do níž desítky hasičů stříkaly vodu. Podle AP byla budova ohořelá a málem se zřítila. Policie a hasiči rovněž varovali místní obyvatele před možností další exploze.

Policisté přístup k místu neštěstí z obavy z dalších explozí uzavřely, napsala BBC. Podle svědků výbuch, který zněl jako hrom, rozbil okna v okolních domech.

Agentura AP uvedla, že se rozbila okna sousední obytné budovy a automobily zaparkované venku byly částečně zasypány střepy. Jeden ze svědků televizi NHK řekl, že po výbuchu cítil plyn. Televize uvedla, že místní úřady se rozhodly zajistit nouzové přístřeší pro obyvatele sousedních domů. Mají tam i přespat, aby nebyli vystaveni kouři.

autor: ČTK | 16. 12. 2018 16:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama