Při výbuchu na šanghajském letišti byli zraněni tři lidé. Letecký provoz nebyl přerušen

ČTK ČTK
12. 6. 2016 10:54
Na letišti v Šanghaji v neděli vybuchla nálož. Podle zástupců letiště byli zraněni tři lidé a byli převezeni do nemocnice. Incident se stal u odbavovacího terminálu po druhé hodině odpoledne místního času (po 8:00 SELČ). Na místo přijela policie, letecký provoz nebyl přerušen. Na sociálních sítích se objevila zpráva, že šlo o výbuch podomácku vyrobené bomby. Ni Bowenová, která čekala na odbavení k letu společnosti Philippine Airlines, řekla agentuře AP, že halou otřásl silný výbuch a lidé se dali na útěk. "K mým nohám se dokutálela plechovka od piva, z níž vycházel bílý kouř. Měla jsem strach a okamžitě jsem utekla," řekla žena.
llustrační foto
llustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 21 minutami

Írán zatkl opozičního novináře Zama, spolupracoval podle něj se zahraničními tajnými službami

Íránské revoluční gardy oznámily, že zatkly íránského novináře Rúholláha Zama, který využíval komunikační aplikaci, aby posílil disent. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Zam žil podle médií v exilu v Paříži. Okolnosti jeho zadržení jsou nejasné.

Šestačtyřicetiletý Zam, který je synem reformního duchovního Mohammada Alího Zama, byl podle revolučních gard dopraven do Íránu v rámci komplikované tajné operace. O jeho zatčení informovala íránská státní televize s tím, že krok představuje vítězství nad západními tajnými službami. Podle revolučních gard dostával novinář pokyny a ochranu od zpravodajských služeb Francie, Spojených států a Izraele. Jeho zadržení íránské úřady připsaly moderním a inovativním technikám, který byly využity k "oklamání" zahraničních tajných služeb.

Zam v minulosti odmítl, že by spolupracoval se zahraničními zpravodajskými službami. Novinář spravoval populární protivládní zpravodajský kanál Amadnews, kterému íránské úřady připisují podněcování protestů v letech 2017-2018 po sporných prezidentských volbách. Web sdílel videa z protestů, nelichotivé informace o íránských politicích a na šifrované komunikační aplikaci Telegram měl web 1,4 milionu sledujících. Íránské úřady uvedly, že kanál podněcoval násilné povstání, a následně jej zablokovaly. Později ale web začal fungovat pod jiným názvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy