Při požáru v textilce v Itálii zahynulo sedm lidí

ČTK ČTK
1. 12. 2013 21:54
Plameny usmrtily dělníky v nelegální ubytovně v továrně čínských majitelů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Pardubického kraje

Řím - Nejméně sedm lidí zahynulo a další tři utrpěli zranění při požáru v oděvním závodě v průmyslové zóně u italského města Prato. Plameny usmrtily dělníky v nelegální ubytovně v továrně čínských majitelů, informovala agentura Reuters. Podle místních médií bylo v malých lepenkových kójích nad skladem ubytováno 11 lidí.

Neštěstí okamžitě vyvolalo otazníky nad pracovními podmínkami v tomto a jemu podobných závodech v oblasti, která je proslulá velkým množstvím čínských textilek, z nichž mnoho funguje na pomezí zákona, napsal Reuters.

"Je to ostuda pro všechny z nás, neboť musíme pohledět na skutečnost, jaká doopravdy je: Největší koncentraci nelegální pracovní síly v severní a střední Itálii," poznamenal podle Reuters guvernér Toskánska Enrico Rossi.

Prato, které leží v Toskánsku v těsné blízkosti Florencie, se považuje za město s největší koncentrací čínských imigrantů v Itálii. Ve městě s 200.000 obyvatel jich úřady registrovaly nejméně 15.000. Další tisíce zde zřejmě žijí nelegálně.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Hasiči zlikvidovali chov drůbeže ve Slepoticích, ve kterém se vyskytla ptačí chřipka

Hasiči ukončili likvidaci drůbeže z chovu ve Slepoticích, kde byla zjištěna ptačí chřipka. Po dekontaminaci vozidel a místa zásahu areál ve čtvrtek opustí. Zvířata usmrtili v halách naplněných oxidem uhličitým, poté byla převezena do asanačního podniku.

"K utrácení drůbeže bylo spotřebováno asi 25 tun oxidu uhličitého. Bylo odvezeno 14 souprav do asanačních ústavů o váze přibližně 400 tun, jak se předpokládalo," řekl ředitel Krajské veterinární správy v Pardubicích Josef Boháč.

V pěti halách chovala společnost Moras Moravany asi 7000 krůt a 130.000 brojlerů. Další dezinfekce a vyklizení podestýlky a dezinfekce hal bude pokračovat v pátek. Zajišťuje ji u soukromé firmy chovatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy