Při požáru v textilce v Itálii zahynulo sedm lidí

ČTK ČTK
1. 12. 2013 21:54
Plameny usmrtily dělníky v nelegální ubytovně v továrně čínských majitelů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Pardubického kraje

Řím - Nejméně sedm lidí zahynulo a další tři utrpěli zranění při požáru v oděvním závodě v průmyslové zóně u italského města Prato. Plameny usmrtily dělníky v nelegální ubytovně v továrně čínských majitelů, informovala agentura Reuters. Podle místních médií bylo v malých lepenkových kójích nad skladem ubytováno 11 lidí.

Neštěstí okamžitě vyvolalo otazníky nad pracovními podmínkami v tomto a jemu podobných závodech v oblasti, která je proslulá velkým množstvím čínských textilek, z nichž mnoho funguje na pomezí zákona, napsal Reuters.

"Je to ostuda pro všechny z nás, neboť musíme pohledět na skutečnost, jaká doopravdy je: Největší koncentraci nelegální pracovní síly v severní a střední Itálii," poznamenal podle Reuters guvernér Toskánska Enrico Rossi.

Prato, které leží v Toskánsku v těsné blízkosti Florencie, se považuje za město s největší koncentrací čínských imigrantů v Itálii. Ve městě s 200.000 obyvatel jich úřady registrovaly nejméně 15.000. Další tisíce zde zřejmě žijí nelegálně.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy