V Detroitu hoří chemička, lidé musí opustit domovy

ČTK ČTK
14. 11. 2013 23:40
Na místě platí kvůli nebezpečným látkám v továrně třetí stupeň varování.
Snímek je ilustrační.
Snímek je ilustrační. | Foto: Reuters

Detroit - Hasiči v americkém Detroitu bojují s rozsáhlým požárem chemičky. Úřady vyhlásily druhý nejvyšší stupeň nebezpečí a evakuují okolní obyvatele, uvedla stanice CBS.

Hořet začalo ve čtvrtek odpoledne místního času (pozdě večer SEČ), plameny jsou viditelné na vzdálenost několika kilometrů. Na místě platí kvůli nebezpečným látkám v továrně třetí stupeň varování ze čtyřbodové škály. To podle portálu Detroit Free Press znamená, že lidské životy jsou ve vážném ohrožení a že ekologické škody mohou postihnout rozsáhlou oblast.

Úřady evakuují všechny obyvatele v okruhu tří bloků od chemičky. Evakuována byla také nedaleká škola.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy