Pod lavinou ve Vysokých Tatrách zahynul horolezec. Šlo o dlouholetého záchranáře

ČTK ČTK
28. 2. 2019 13:39
Lavina ve Vysokých Tatrách v oblasti Bielovodské doliny ve čtvrtek strhla jednoho ze dvou horolezců, kteří lezli v horském žlabu. Zranění nepřežil, informovala slovenská Horská záchranná služba (HZS). Šlo o muže ze Slovenska, sdělila Jana Krajčírová z HZS. Druhý horolezec, rovněž Slovák, uvázl v náročném terénu asi 100 metrů pod vrcholem Veľkého Mlynárova žlabu. Svého kamaráda neviděl, na volání nereagoval. Na místo přiletěl vrtulník se psem vycvičeným pro pátrání v lavinách, další skupina záchranářů na místo vyrazila po zemi. Horolezce se podařilo hned najít, byl částečně zasypaný lavinou. Byl ale mrtvý. Podle zástupců horské služby šlo o jejich dlouholetého kolegu, obětavého záchranáře.
Vysoké Tatry - ilustrační foto
Vysoké Tatry - ilustrační foto | Foto: Shutterstock

 

Právě se děje

před 15 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy