Přežil útok na Charlie Hebdo. Teď žaluje francouzská média

ČTK ČTK
18. 8. 2015 18:32
Viní je z toho, že svým zpravodajstvím ohrozila jeho život. Francouzská prokuratura oznámila, že případ začala vyšetřovat.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Paříž - Jeden z přeživších řádění dvojice teroristů, kteří v lednu postříleli část redakce francouzského satirického týdeníku Charlie Hebdo, zažaloval trojici francouzských médií. Viní je z toho, že svým zpravodajstvím ohrozila jeho život. Francouzská prokuratura oznámila, že případ začala vyšetřovat.

Žalobu podal Lilian Lepere, který pracoval jako grafik v tiskárně, kam se uchýlili pachatelé útoku, bratři Chérif a Said Kouachiovi. Lepere se stihl ukrýt do skříňky, odkud pak díky mobilnímu telefonu informoval policii o situaci v budově.

Majitel tiskárny, který byl také přítomen, byl zajat jako rukojmí, brzy byl ale propuštěn. Po zhruba osmi hodinách policie útočníky zabila.

Lepere nyní tvrdí, že rozhlasová stanice RMC a televizní kanály France 2 a TF1 ohrozily jeho život, neboť během incidentu informovaly, že v budově se zřejmě před útočníky skrývá jeden ze zaměstnanců.

 

Právě se děje

Další zprávy