"Klíčová myšlenka je, že pokud prezident bránil průchodu spravedlnosti, vyhodil ředitele FBI, aby ovlivnil, nebo ukončil vyšetřování škodlivé ruské činnosti, pak byste se měl sám sebe jako kontrarozvědný vyšetřovatel zeptat, proč by tohle prezident Spojených států dělal?" vyjádřil McCabe pochybnosti o Trumpových krocích.
"Panečku, tolik lží od nyní zostuzeného (bývalého) úřadujícího ředitele FBI Andrewa McCabea. Byl vyhozen, protože lhal, a nyní jsou jeho historky ještě vyšinutější," napsal Trump o McCabeovi, který po Comeym dočasně FBI šéfoval. McCabea propustil bývalý ministr spravedlnosti Jeff Sessions na základě interního vyšetřování, které dospělo k závěru, že vyzrazoval informace médiím. McCabe musel odejít jen dva dny před tím, než dosáhl hranice nutné pro uznání plné výsluhové penze.
Prezident také poznamenal, že se zdá, že to byli naopak McCabe a náměstek ministra spravedlnosti Rod Rosenstein, kdo plánovali nelegální krok a kdo při tom byli chyceni. Sessionse, který se kvůli možnému střetu zájmů vzdal dohledu nad ruským vyšetřováním a kontrolu v této věci přenechal Rosensteinovi, pak Trump v dnešním tweetu označil za "další povedené kvítko". Chování těchto tří mužů prý bylo "nezákonné a velezrádné".
Trump objasňování ruské činnosti během amerických prezidentských voleb v roce 2016, které zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller zaměřil na prezidentův štáb, označuje za hon na čarodějnice. Zároveň důrazně odmítá, že by on či jeho volební tým s Ruskem během kampaně spolupracoval.
FBI měl ale podle McCabea velmi dobré důvody, aby otevřel vyšetřování Trumpových vazeb na Moskvu a také možného ohrožení národní bezpečnosti, když prezident v květnu 2017 propustil Comeyho. Prezident USA sice může ředitele FBI odvolat, ale okolnosti, za kterých to Trump učinil, vyvolávají pochybnosti. Mueller se proto také věnuje událostem, které s Comeyho osudem souvisely.